APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp pracuje na novom nastavení, ktoré zvýši úroveň súkromia používateľov. Táto funkcia tu mala byť už dávno!

Vývojárska verzia služby WhatsApp odhaľuje, že vývojári aplikácie pracujú na novom nastavení, ktoré zvýši úroveň ochrany súkromia používateľov.

Služba WhatsApp v posledných týždňoch získala viac mediálnej pozornosti, ako by si priala. Dôvodom je enormná pokuta v objeme 225 miliónov €, ktorú služba dostala v dôsledku porušovania pravidiel súvisiacich s ochranou osobných údajov a transparentnosťou podmienok používania služby.

Tak či onak, aj napriek pokute, voči ktorej sa spoločnosť odvolala, vývojári služby neustále pracujú na tom, aby WhatsApp bol pre používateľov prívetivejšou službou, ako tomu je v súčasnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto funkcia tu už mala dávno byť!

Ako informuje portál wabetainfo.com, tak vývojári služby pracujú na funkcii, o ktorej sa nebojíme povedať, že tu už mala dávno byť. Ale ako sa hovorí, radšej neskôr, ako nikdy. O čo konkrétne ide? Jednou zo základných funkcií služby WhatsApp je, že používateľ si môže prispôsobiť, kto vidí, kedy bol naposledy videný online. Dnes existujú pri tejto funkcii tri možnosti a to: buď nikto nevidí, kedy ste boli naposledy online, alebo všetci vidia, kedy ste boli online, prípadne všetky vaše kontakty vidia, kedy ste boli naposledy online.

WhatsApp_kto ma vidi kedy som bol naposledy online
Zdroj: Vosveteit

Ako však informuje portál Wabetainfo, tak v rámci ponuky „Naposledy online“, pribudne ešte jedna možnosť. WhatsApp podľa všetkého dá do rúk používateľov nástroj, prostredníctvom ktorého sa budeme môcť schovať aj len pred vybranými kontaktmi. Ako môžete vidieť nižšie, tak používateľ bude môcť zvoliť, že jeho kontakty budú môcť vidieť status, kedy bol naposledy online s tým, že k dispozícii bude aj možnosť zvolenia výnimiek pri kontaktoch, ktorým túto informáciu neposkytne.

WhatsApp nove nastavenia sukromia kto ma vidi online
Zdroj: wabetainfo

Rovnako však treba zdôrazniť, že pri zvolení výnimiek kontaktov, ktoré neuvidia informáciu o tom, kedy bol používateľ naposledy online, tak ani on neuvidí túto informáciu pri vybraných kontaktoch.

Portál ďalej dodáva, že snímka obrazovky je vytvorená z aplikácie WhatsApp (BETA) pre iOS. Ďalej dodáva, že očakávajú, že ako bude funkcia pripravenou pre širokú verejnosť, tak bude dostupnou aj pre používateľov Androidu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close