Xiaomi Mi Band 6: Tri funkcie, ktoré doposiaľ chýbali a už čoskoro budú realitou. Uvítate ich?

Predstavenie je predo dvermi. Aké extra funkcie prinesie?

Xiaomi Mi Band 5_pohlad z predu
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Už 29.3. sa má odohrať veľká udalosť Xiaomi Mega Launch, počas ktorej má byť predstavených viacero zariadení. Ide napríklad o smartfóny, ako Mi Mix 4, Mi 11 Ultra a ďalšie. Rovnako však má byť predstavený aj fitness náramok Mi Band 6.

Xiaomi Mi Band 6: Dôstojný nástupca s radou nových funkcií

Xiaomi Mi Band 6 je dlho očakávaný fitness náramok, ktorý by mal svetlo sveta uzrieť už o pár dní, konkrétne v najbližší pondelok. Podľa aktuálne dostupných správ, hoci vzhľad náramku by nemal byť vo výraznej miere odlišným od aktuálne generácie, tak čo sa týka funkcií, tak tých má pribudnúť hneď niekoľko. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou z tých najočakávanejších je vstavaný GPS senzor, vďaka ktorému budú môcť používatelia presnejšie sledovať svoje športové aktivity bez toho, aby potrebovali mať pri sebe smartfón. Pôjde napríklad o monitorovanie trasy behu, kde dáta z GPS budú môcť byť napríklad využité za účelom prerátavania prevýšenia v kombinácii s dátami z máp a podobne.

Xiaomi Mi Band 5_meranie
Zdroj: YouTube (ASBYT)

Druhá novinka, ktorá aktuálne Mi Band náramkom chýba, je funkcia okamžitých odpovedí na SMS správy. Aktuálne však nie je presne známe, či sa to bude týkať len SMS správ, alebo aj iných komunikačných platforiem. Môžeme však očakávať, že by nemala chýbať možnosť odpovedania aj pre ďalšie známe komunikačné platformy, akými sú napríklad WhatsApp, či Messenger. Druhým dychom však zostáva otvorená otázka, ako odosielanie správ bude presne vyzerať. Pôjde o predvolené správy, či náramok ponúkne nejakým spôsobom prispôsobenú klávesnicu? Do úvahy ešte prichádza aj vytváranie správ pomocou hlasového asistenta.

Meranie saturácie kyslíka (Sp02)

Mi Band 6 by mohol byť konečne schopným merať úroveň saturácie kyslíka v krvi, čím by sa vyrovnal napríklad náramku Amazfit Band 5. Spolu s touto schopnosťou by mohli pribudnúť aj viaceré funkcie súvisiace s týmito meraniami.

Nedovolí nám v závere nepovedať, že hoci nepôjde o technologické vymoženosti, ktoré sme doposiaľ nemohli vidieť v prípade iných produktov, tak stále hovoríme o dostupnom fitness náramku. Inými slovami, ak chce Xiaomi dosiahnuť dostupnosť fitness náramku pre čo najširšie publikum, tak musí udržať cenu na uzde. Rovnako stojí za spomenutie, že zdrojový kód aplikácie Zepp v minulosti odhalil 2 verzie náramku. Jedna z nich mala NFC. Môžeme však očakávať, že pôjde o čínsku verziu náramku. Okrem iného má pripravovaný fitness náramok podporovať najmenej 19 športových režimov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre