SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Band 5: Pozrite sa, čo všetko zatiaľ vieme o najočakávanejšom fitness náramku tohto roka

Predstavený by mal byť už 11. júna. Do predaja by sa mal dostať týždeň na to

Predstavenie fitness náramku Xiaomi Mi Band 5 sa nezastaviteľne blíži. Malo by sa tak stať už 11. júla, teda v priebehu budúceho týždňa.  A práve preto sme si pre  Vás nižšie pripravili prehľad známych informácií o očakávanom náramku. 

Podľa aktuálne dostupných správ by mal Mi Band 5 ponúknuť o niečo väčší displej, ako je to v prípade súčasnej generácie náramku (0,95“). Konkrétne sa spomína 1,2“ predný panel. Hoci nie je známy tip displeja, tak sa očakáva, že to bude AMOLED displej, tak ako je v prípade predošlej súčasnej generácie náramku. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 5_predstavenie naramku (2)
Zdroj: Xiaomi via gsmarena.com

Náramok by mal byť ďalej vybavený NFC čipom, ktorý by mal byť kompatibilný s platobnou bránou spoločnosti MasterCard. Znamená to, že bezdotykové platby by mali prístupné aj pre západné krajiny. Píše portál gsmerana.com

Zariadenie by malo byť ďalej vybavené novým senzorom (Oxymeter), ktorý bude schopný merať SpO2 (saturáciu kyslíka v krvi). Túto funkciu podporuje napríklad fitness náramok spoločnosti Huawei – Honor Band 5. Portál ďalej píše, že hodinky by mali byť vybavené ďalšími funkciami, ako je napríklad meranie stresu a funkciou dychových cvičení. Môžeme očakávať, že tieto nové funkcie budú prepojené s vyššie spomínaným senzorom. 

Ďalšie náhľady  z rozhrania aplikácie odhaľujú, že fitness náramok bude podporovať celkovo 11 rôznych športových režimov.

Mi Band 5_podpora sportovych rezimov (1)
Zdroj: gsmarena.com

Medzi ďalšími funkciami, ktoré by mali byť dostupné na globálnom trhu, by nemala chýbať podpora hlasovej asistentky Alexa od spoločnosti Amazon.  Odhalili to náhľady z aplikácie Mi Wear.

Xiaomi Mi Band 5
Zdroj: KashaMalaga (Twitter)

Ďalšia informácie hovoria, že náramok bude vybavený funkciou DND, čo znamená „Do Not Distrub“, teda režim, kedy používateľ nebude vyrušovanými rôznymi notifikáciami a upozorneniami. Jedna z ďalších funkcií, o ktorej sa hovorí je podpora PAI / Personal Activity Intelligence. Ide o indikátor, ktorý meria fyzický stav Vášho teľa. Túto funkciu nájdeme vo viacerých vyšších modeloch chytrých hodiniek spoločnosti Xiaomi.

Ďalej sa spomína, že Mi Band 5 náramok bude podporovať aj možnosti ovládania fotoaparátu smartfónu. Ide o funkciu, ktorá sa vo všeobecnosti doteraz sérii náramkov Mi Band vyhýbala veľkým oblúkom.

Očakáva sa, že nový Mi Band náramok bude stáť približne 200 CNY v domácej Číne. Čo predstavuje približne 30$. Globálna cenovka bude však bezpochyby o niečo vyššou. Hovorí sa o cene okolo 40$.

Informácie vyššie berte aktuálne s rezervou. Hoci pochádzajú z dôveryhodných zdrojov, tak aj napriek tomu ich spoločnosť Xiaomi zatiaľ oficiálne nepotvrdila. V každom prípade už v najbližší štvrtok sa dozvieme všetko o pripravovanom náramku a to priamo z úst Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close