SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3. Aké sú najväčšie rozdiely a ktorý fitness náramok je pre vás ten pravý?

Xiaomi Mi Band 4 vs Mi Band 3, ktorýc z nich sa oplatí kúpiť viac? Pozrite si porovnanie kľúčových parametrov a hlavných rozdielov.

Ak ste fanúšikom spoločnosti Xiaomi, určite ste si prednedávnom všimli, že práve táto spoločnosť predstavila v poradí už 4. generáciu jedného z najobľúbenejších fitness náramkov na svete. Reč je o náramku Xiaomi Mi Band 4, ktorý konečne prešiel veľkými medzigeneračnými zmenami. Zásadné rozdiely spozorujete hneď na prvý pohľad, no medzi vami sa určite nájdu aj zástancovia predošlých generácií. Poďme si teda zhrnúť tie najväčšie rozdiely medzi 4. a 3. generáciou náramku Mi Band a zároveň si priblížme, ktorý náramok by mohol byť pre vás tou správnou voľbou.

Displej na úplne inej úrovni

Xiaomi Mi Band 4 farebny displej
Zdroj: produktová fotografia

Určite najväčším lákadlom novej generácie je úplne nový AMOLED displej, ktorý konečne prináša pestrú farebnú paletu. Xiaomi sa po rokoch odklonilo od monochromatického zobrazovania farieb na svojich fitness náramkoch. Displej ale neprešiel iba zmenou farebnej schémy a zobrazovacieho panelu, ale aj rozlíšením a veľkosťou. Predošlá generácia totižto disponovala iba 0,78-palcovým displejom s rozlíšením 128 x 80 pixelov, pričom v poradí 4. generácia disponuje až 0,95-palcovým displejom s rozlíšením 120 x 240 pixelov. Nový, farebný displej vďaka tomu prináša úplne nové zobrazovacie možnosti, čo sa odzrkadľuje aj na variabilite predvolených „tém“, ktorých je dovedna až 77.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dizajn zostáva zachovaný

Obe generácie sú pokračovateľmi akejsi tradičnej línie náramku Mi Band, ktorá sa s ním tiahne už od prvej generácie. Športový dizajn sa z náramku ani tentokrát nevytratil, za čo môžme Xiaomi určite pochváliť. Nová generácia sa po dizajnovej stránke odlišuje viac menej iba dostupnými farebnými vyhotoveniami. Ku tradičnej čiernej, oranžovej a modrej sa totižto pridala fialová a béžová, pričom Xiaomi nevylúčilo, že časom budú dostupné ďalšie farebné vyhotovenia. Čo sa týka materiálu, náramok je vyrobený opäť zo silikónu, vďaka čomu je vhodný na nosenie aj počas naozaj náročných športových aktivít, či už na suchu, alebo vo vode. Jedinou „dizajnovou“ zmenou je o čosi väčšia váha, ktorá narástla z 20 g na 22 g, samozrejme ide ale o naozaj zanedbateľný údaj.

Technická vybavenosť je takmer identická

Xiaomi Mi Band 4 farebny displej (1)
Zdroj: produktová fotografia

Veľkými zmenami neprešla ani technologická výbava náramku Mi Band. Používatelia sa môžu opäť spoliehať na vodotesnosť do hĺbky až 50 metrov, krokomer, monitoring tepu, či množstvo iných senzorov, ktoré neustále sledujú vaše športové aktivity. Nová generácia sa pýši iba jedinou zmenou a to úplne novým senzorom, ktorého hlavnou úlohou je rozpoznávanie plaveckých štýlov. Čo sa ďalších funkcií, ako aj výdrže batérie týka, náramok Mi Band 4 ponúka presne to, čo predošlá generácia.

Cenový rozdiel

Samozrejme, pri rozhodovaní môže určite zavážiť aj cena náramku. Aktuálne najlepšiu ponuku na náramok Mi Band 4 má e-shop Cafago.com, ktorý ponúka globálnu verziu úplnej novinky za naozaj výborných 38,65 eur s dopravou zdarma. Na druhú stranu, predošlú generáciu si pritom môžete zaobstarať už za 23,40 eur, napríklad z takého Gearbestu. Ako si ale vybrať ten správny?

Xiaomi Mi Band 4

Xiaomi Mi Band 3

Ak ešte fitness náramok nevlastníte a chcete ho vyskúšať, určite odporúčame zakúpiť úplne novú generáciu, čiže náramok Mi Band 4. Farebný displej je jednoducho obrovskou výhodou, či už pri zobrazovaní notifikácií, alebo z hľadiska lepšej prispôsobiteľnosti. Na druhú stranu, dvojfarebný displej predošlej generácie má výhodu v tom, že vás určite nebude rušiť, napríklad pri pozeraní naň v noci. Nová generácie je taktiež vhodnejšou voľbou pre pravidelných plavcov. Rozpoznávanie plaveckých štýlov je naozaj unikátna funkcia, ktorú by ste v podobných hodinkách či náramkoch hľadali márne. Dúfame, že sme vám pri rozhodovaní aspoň čiastočne pomohli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close