SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Band 4 s podporou NFC sa začal predávať na území Európy. Je tam však jeden „háčik“

Hoci je náramok dostupný (zatiaľ) len vo vybraných krajinách, tak ide o dobrý signál, ktorý naznačuje, by mohol byť neskôr dostupný aj v ďalších regiónoch Európy

NFC technológia je stále žiadanejšou medzi koncovými používateľmi. Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré dlhodobo posúvajú technické hranice svojich produktov rok čo rok na vyššiu úroveň. Mnoho používateľov fitness náramkov z kuchyne Xiaomi, má však voči spoločnosti dlhodobo jednu veľkú výčitku – absenciu NFC technológie v Európe. 

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál tizenhelp.com naznačujú, že Xiaomi začína prehodnocovať aktuálnu absenciu NFC technológie v regióne Európy. Dôvodom je, že na vybraných trhoch v rámci európskeho regiónu sa objavila NFC verzia fitness náramku Mi Band 4.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi Band 4 s podporou NFC je dostupný v Európe, ale je tam jedno „ale“

Dobrou správou je, že Xiaomi expanduje s NFC verziou náramku aj mimo územia Číny, tou zlou však je, že aktuálne nie je táto verzia náramku dostupnou na všetkých trhoch. Portál Tizenhelp píše, že náramok bol predstavený v Rusku, na Ukrajine a v Bielorusku (čo potvrdzujú aj správy zverejnené spoločnosťou Mastercard).  Portál ďalej dodáva, že v súčasnosti je možné využívať NFC platby výlučne prostredníctvom služby Mastercard, ktorú podporuje v súčasnosti väčšina bánk.

Mi Band 4 NFC_MasterCard_propagacny material
Zdroj: Mastercard

Zároveň treba dodať, že v súčasnosti nie sú známe žiadne ďalšie informácie, ktoré by prezrádzali, či Xiaomi bude distribuovať náramok aj do ďalších krajinách. Ale aj napriek tomu, ide však o dobrý signál, ktorý by mohol naznačovať expanziu aj do ďalších krajín na území Európy.

V každom prípade, väčšina z nás by bezpochyby uvítala radšej Mi Band 5 verziu náramku s podporou NFC technológie, ktorá je aktuálne dostupnou len v domácej Číne a v USA pod názvom Amazfit Band 5.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close