XiaomiZariadenia

Xiaomi Mi 8 oficiálne: OLED displej, čítačka odtlačku prsta na displeji, Snapdragon 845 a nízka cena. Konkurencia má čo robiť!

Spoločnosť Xiaomi práve predstavila svoju novú vlajkovú loď Xiaomi Mi 8, ktorá zároveň oslavuje 8. výročie vôbec samotnej existencie značky Xiaomi. Nová vlajková loď prináša brutálnu dávku výkonu, o ktorú sa postará čip Snapdragon 845. Vo výbave nájdeme kvalitný duálny fotoaparát a dokonca aj duálnu GPS. Novinka môže zaujať aj 3D technológiou odomykania tváre, ktoré má fungovať na výbornú aj v tmavom prostredí.

Xiaomi Mi 8
zdroj: gsmarena.com

Xiaomi Mi 8 prináša veľmi elegantný dizajn a dokonca sa jedná o vôbec prvý smartfón od tohto čínskeho výrobcu, ktorý na prednej stane ponúka zárez do displeja. Dobrou správou je, že výrobca v nastaveniach umožňuje tento nepekný zárez vypnúť. K dispozícii bude varianta s transparentným zadným krytom, ktorý tak ponúkne veľmi dobrý prehľad na „črevá“ samotného smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mi 8čka je vybavená najlepším fotoaparátom, aký kedy tento čínsky výrobca do svojich smartfónov osadil. Na zadnej strane nájdeme 12 Mpx duálny fotoaparát s objektívom s f/1,8 a druhým teleobjektívom s clonou f/2,4. Druhý teleobjektív sa tak postará o kvalitnejšie fotografie a dokonca pre veľmi zaujímavé výsledky aj pri slabšom osvetlení. Kým primárny snímač pochádza od Sony, druhý zasa vyrába Samsung.

Xiaomi Mi 8
zdroj: gsmarena.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi prezradil, že smartfón dostal celkový počet 99 bodov na DxOmarku, čo je dokonca viac aj ako má iPhone X, ktorý v tomto teste získal 97 bodov. Môžeme tak očakávať, že novinka bude poriadne dýchať na ramená oveľa drahším smartfónom a je to len dobre. Čoskoro tak môžeme vnímať Xiaomi ako zaujímavého výrobcu, ktorý do svojich smartfónov vie dať aj veľmi kvalitný fotoaparát. Na prednej strane nájdu milovníci selfies záberov 20 Mpx fotoaparát, ktorý by mal podľa výrobcu ponúknuť kvalitné portrétové snímky. Mimochodom, zadný fotoaparát je vybavený optickou stabilizáciou, ktorú používatelia určite využijú aj pri nahrávaní 4k videa až pri 60 fps.

Nová vlajková loď ponúka pod kapotou výkonný 8-jadrový procesor Snapdragon 485, ktorému sekunduje 6 alebo až 8 GB RAM a 64, 128 a 256 GB úložisko. Smartfón vďaka brutálnemu výkonu dosiahol až 301 472 bodov v AnTuTu benchmarku, čo je skutočne veľmi vysoká hodnota. Určite poteší prítomnosť 3400 mAh batérie a čítačky odtlačku prsta na zadnej strane, a v prípade prémiovej varianty Explore Edition smártfon ponúkne zabudovanú čítačku v časti displeja.

Xiaomi Mi 8
zdroj: gsmarena.com

OLED displej, výkonný procesor a jeden „menší“ kompromis

Ako som sa už v úvode článku zmienil, nové Xiaomi Mi 8 ponúka zárez v displeji. Samotný displej má veľkosť 6,21“ a veľmi poteší AMOLED panel priamo od Samsungu, ktorý má pomer 18,7:9. Výrobca bol však nútený urobiť aj nejaké kompromisy, a tak Mi 8 neponúkne obľúbený 3,5 mm jack konektor pre slúchadlá. Tento konektor sa však objavuje čoraz menej aj pri vlajkových lodiach od iných výrobcov. Novinka zaujme duálnou GPS, vďaka ktorej bude GPS signál údajne oveľa viac presnejší. Kvalitný signál tak ocenia hlavne náročnejší vodiči, ktorí často absolvujú dlhšie trasy.

Xiaomi Mi 8
zdroj: gsmarena.com

Xiaomi Mi 8 bude dostupné hneď v niekoľkých verziách. Používatelia tak budú môcť získať variantu s 6 GB RAM a 64 GB úložiskom, 6 GB RAM a 128 GB úložiskom alebo 6 GB RAM a s 256 GB úložiskom. Základná varianta má štartovať na cene už približne 360 €. K dispozícii bude aj varianta Xiaomi Mi 8 Explore Edition, ktorá ponúkne 8 GB RAM a 128 GB úložisko. Táto exkluzívna varianta ponúkne „transparentný“ kryt s možnosťou sledovať „črevá“ smartfónu. Odhadovaná cena za túto variantu bude okolo 500 až 600 €. Očakávame, že sa nové Xiaomi Mi 8 dostane do predaja už v následujúcich týždňoch.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: gsmarena.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close