SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 11 Ultra by mohol ponúknuť zadný displej umiestnený v kamerovom module

Na YouTube sa objavilo video, v ktorom je zachytený údajne pripravovaný model smartfónu Xiaomi Mi 11 Ultra.

Xiaomi len niekoľko dní dozadu predstavilo pre európsky a globálny trh zariadenia Mi 11. Tí odvážnejší tvrdili, že spoločnosť uvedie na trh aj Pro verziu zariadenia, nestalo sa tak. Namiesto toho sme mohli vidieť nový chytrý televízor, či elektrickú kolobežku.

Pozeráme sa na Xiaomi Mi 11 Ultra, alebo ide len o prototyp zariadenia?

Najnovšie sa objavilo niekoľko fotografií zachytávajúcich údajne zariadenie Mi 11 Ultra. Okrem samotného dizajnu boli však odhalené aj viaceré kľúčové špecifikácie smartfónu. Hoci video, z ktorého vznikli snímky zariadenia bolo medzičasom zneprístupnené, tak aj napriek tomu sa podarilo portálu xda-developers.com spraviť viacero fotografií.

Mi 11 Ultra zadna stena
Via xda-developers.com

Podľa publikovaných informácií, zariadenie ponúkne kamerový modul so 120-násobným priblížením, tak ako jeho predchodca, Mi 10 Ultra. Rovnako nebude chýbať ani technológia bezdrôtového nabíjania, ktorej výkon sa zastavil na hodnote 67W.

Ďalej, zariadenie bude dodávané na trh s predinštalovanou verziou MIUI 12.5. YouTuber ďalej prezradil, že hlavný kamerový modul bude disponovať 3-snímačmi. Hlavný snímač má ponúknuť rozlíšenie 50-megapixelov. Doplnený je o 48-megapixelový ultraširoký snímač a 48-megapixelový periskop. Popis na kamerovom module ďalej odhaľuje, že zariadenie ponúkne, ako sme už vyššie spomínali, 120-násobné priblíženie, či pokročilú AI technológiu.

Mi 11 Ultra_kamerovy modul
Via xda-developers.com

Ak je tento únik informácií pravdivým, tak potom by zariadenie okrem iného malo disponovať aj malým displejom umiestneným hneď vedľa kamerového modulu. Druhým dychom však treba dodať, že nepoznáme ziadne jeho bližšie špecifikácie. Ako však môžete vidieť, tak je vcelku malým pričom využitie nájde pravdepodobne ako hľadáčik pre selfie fotografie, či na zobrazovanie notifikácií.

Mi 11 Ultra_zadna stena s displejom
Via xda-developers.com

Čo sa týka ďalších vlastností zariadenia, tak malo by disponovať 6,8“ mierne zakriveným AMOLED displejom po okrajoch. Rozlíšenie by sa malo zastaviť na úrovni WQHD+. Okrem iného displej bude vybavený 120Hz zobrazovacou frekvenciou s podporou technológie adaptívnej synchronizácie. V praxi to znamená, že počet Hz sa bude prispôsobovať tomu, čo sa zobrazuje na obrazovke. Čo sa týka batérie, tak tá by mala disponovať kapacitou 5 000 mAh a rovnako, ako bezdrôtové nabíjanie, tak aj nabíjanie prostredníctvom kábla by malo podporovať výkon 67W. Nemala by chýbať ani podpora reverzného nabíjania pri výkone 10W. Mimochodom, poháňané má byť procesorom Snapdragon 888.

Nedovolí nám však v závere nepovedať, že zatiaľ ide o neoficiálne informácie. Inými slovami, berte publikované správy zatiaľ s rezervou.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close