Xiaomi Mi 10: Prvé e-shopy hlásia skladové zásoby z oficiálnej distribúcie

Smartfón Xiaomi Mi 10 si je možné konečne zadovážiť aj prostredníctvom oficiálnej cesty

Xiaomi Mi 10 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi ešte v prvej polovici februára predstavila tohtoročné vlajkové smartfóny, konkrétne Mi 10 a Mi 10 Pro. Tie boli doposiaľ dostupné výlučné prostredníctvom zahraničných e-shopov ako napríklad Gearbest.com, TomTop.com a ďalšie. V druhej polovici minulého mesiaca začali prvé e-shopy na Slovensku listovať spomínané zariadenia, ale vo väčšine prípadoch len formou predobjednávok.

Spoločnosť Mystical a.s., ktorá je oficiálnym distribútorom Xiaomi produktov (a prevádzkovateľom Mi Store obchodov) na Slovensku, len pár dní dozadu naskladnila smartfón Xiaomi Mi 10 vo verzii 8GB/256GB, ktorý začali listovať už prvé e-shopy na Slovenku. Jedným z nich je napríklad aj e-shop Crossy.sk, ktorý smartfón predáva aktuálne za 799€.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 10_skladom_crossy.sk
Zdroj: vosveteit.sk (printscreen Crossy.sk)

Xiaomi Mi 10 ponúka 6,67“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov so zobrazovacou frekvenciou 90Hz (vzorkovacia frekvencia je 180Hz). Displej okrem iného disponuje vysokou svietivosťou 1120nitov a ponúka až 4096 rôznych odtieňov nastavenia jasu. Nechýba samozrejme ani vnorený skener odtlačkov prstov.

Xiaomi Mi 10 Pro
Zdroj: Youtube (808)

Smartfón je poháňaný výkonným procesorom Snapdragon 865, ktorý je doplnený o 12GB RAM typu LPPDR5 a úložným priestorom o kapacite 256GB. V tomto prípade ide o štandard UFS 3.0. Hlavným lákadlom smartfónu je však kamera. Konkrétne hlavný 108-megapixelový snímač, ktorý je doplnený o 13-megapixelový širokouhlý snímač, 2-megapixelový hĺbkový snímač a 2-megapixelový marko snímač. Mimochodom, výsledné fotografie sú ukladané vo formáte .HEIF, ktoré šetria oproti .JPEG formátu približne 50% dát.

Xiaomi Mi 10_zadna stena
Zdroj: Youtube (True View)

Zariadenie je zároveň poháňané batériou s kapacitou 4 780mAh, ktorú je možné nabiť pomocou rýchlo nabíjania pri výkone 30W, a to ako prostredníctvom kábla, tak aj bezdrôtovo. Čerešničkou na torte je podpora 5G konektivity a WiFi 6, ktorá ponúka maximálnu teoretickú rýchlosť 9,6Gbps.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre