Konečne aj v Európe! Xiaomi Black Shark 3 sa o pár dní ocitne v predaji aj v našom regióne

Od 8. mája bude možné zakúpiť smartfóny Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro aj v Európe

Xiaomi Black Shark 3 Pro
Zdroj: Youtube (Black Shark)

Nadšenci výkonných herných smartfónov majú dôvod na radosť. Portál Gizchina.com poukazuje na oznámenie spoločnosti Black Shark, ktorá patrí pod krídla Xiaomi, v ktorom upozorňuje verejnosť na dostupnosť smartfónov Black Shark 3 a Black Shark 3 Pro v Európe.

V predaji už o pár dní

Smartfóny by mali byť dostupné na európskom trhu už od 8. mája, teda od budúceho piatka. Druhým dychom však treba dodať, že spoločnosť zatiaľ neinformovala o cene a to ani ako o možných kanáloch, prostredníctvom ktorých si bude možné zariadenia zakúpiť. S veľkou pravdepodobnosťou bude predaj v úvode prebiehať len prostredníctvom oficiálnej stránky Black Shark a neskôr v priebehu niekoľkých týždňov budú zariadenia dostupné aj prostredníctvom lokálnych distribútorov naprieč krajinam Európy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Black Shark 3 v predaj v Europe
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen eu.blackshark.com)

V Číne sa smartfóny predávajú od 3 499CNY / 502USD (8 GB RAM + 128 GB ROM) do 4 999CNY/ 674USD (12 GB RAM + 256 GB ROM Pro verzia). V rámci Európy však môžeme očakávať pravdepodobne o niečo vyššie ceny. Dôvodom sú dovozné náklady.

Black Shark 3 ponúka 6,67“ AMOLED displej s frekvenciou displeja 90Hz a rozlíšením 2400 x  1080 bodov. V prípade vzorkovacej frekvencie sa displej chváli 270Hz. V prípade Pro verzie, zariadenie ponúka 7.1“ AMOLED panel s Quad HD+ rozlíšením. Smartfóny sú poháňané procesorom Qualcomm Snapdragon 865 a Pro variant disponuje aj mechanickými tlačidlami, takzvanými „Triggermi“, ktoré nájdeme na hranách zariadenia. Okrem iného zariadenia sú doplnené o grafický čip Adreno 650, v prípade RAM pamäte ide o typ LPDDR5, a v prípade úložného priestoru ide o typ UFS 3.0. Pro verzia zariadenia je  poháňaná batériou s kapacitou 5 000mAh s podporou rýchleho nabíjania pri 65W, zatiaľ čo menej vybavená verzia smartfónu je poháňaná batériou s kapacitou 4 720mAh s podporou nabíjania pri rovnakom výkone.

Zdroj: eu.blackshark.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre