Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro sú predstavené: Toto sú najlepšie smartfóny, aké kedy čínsky technologický gigant predstavil

Spoločnosť Xiaomi pred malými predstavila tohtoročné vlajkové lode – Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, ktoré sú zatiaľ najlepším smartfónmi od Xiaomi.

Xiaomi Mi 10 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

13. február je dňom, kedy spoločnosť Xiaomi predstavila jedny z najočakávanejších smartfónov tohto roka. Ide o zariadenia Mi 10 a Mi 10 Pro.

Obe zariadenia ponúkajú prémiový dizajn, sú poháňané rovnakým procesorom a zdieľajú takmer indetický vzhľad. Smartfóny ponúkajú 6,67“ zakrivený AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov so zobrazovacou frekvenciou 90Hz. Okrem toho sa chvália vzorkovacou frekvenciou 180Hz. Inými slovami, prechod medzi jednotlivými oknami a rozhraním je veľmi plynulým.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 10 displej
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Maximálna svietivosť displeja v prípade Mi 10 zariadenia je 1120 nitov a ponúka až 4096 rôznych odtieňov nastavenia jasu. V prípade Mi 10 Pro zariadenia je svietivosť displeja o niečo málo vyššia, 1200 nitov. Čerešničkou na torte sú zároveň 2 senzory jasu, ktoré majú ponúknuť bleskovú odozvu prispôsobenia podsvietenia.

Xiaomi Mi 10 Pro svietivost displeja
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Zároveň sa Xiaomi podarilo zmenšiť hrúbku brady zariadenia oproti minuloročnej vlajkovej lodi z 3,6mm na 3,32mm.

V prípade Pro verzie smartfónu Xiaomi hovorí, že displej je  vybavený technológiami JNCD a Delta E, ktoré dosahujú špičkové hodnoty – JNCD < 0,55 a Delta E obrazovky je 1,11. Znamená to, že displej smartfónu dokáže podať hodnovernejšie farby ako napríklad iPhone 11 Pro Max.

Xiaomi Mi 10 Snapdragon 865
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Obom zariadeniam výkon na najbližšie roky určite nebude chýbať. Disponujú totiž procesorom Snapdragon 865, ktorý dopĺňa od 8GB do 12GB RAM pamäte typu LPDDR5 a úložný priestor typu UFS 3.0 o kapacite od 128GB do 512GB. Inými slovami, podľa AnTuTu táto kombinácia hardwaru dosahuje skóre viac ako 585-tisíc bodov.

AnTuTu Xiaomi Mi 10
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Mi 10 ďalej ponúka duálny lineárny 1.0cc reproduktor. „Kráľom“ je však Mi 10 Pro verzia smartfónu. Tá ponúka väčšie stereofónne reproduktory s objemom 1,2cc. Nie je tak prekvapením, že Xiaomi Mi 10 Pro je smartfón s najlepším skóre v audio teste DxOMARK, ktorý dokonca porazil aj zariadenie Mate 20 X 5G.

stereo-reprodukty Mi 10
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Čo sa týka chladenia, tak obe zariadenia ponúkajú kvapalné chladenie Vapor Chamber s niekoľkými vrstvami grafitu a AI algoritmom, ktorý udržuje teplotu pod kontrolou. Okrem toho, ak by sa niekomu málilo, tak Xiaomi ponúka aj dodatočné príslušenstvo v podobe chladiaceho ventilátora.

Xiaomi Mi 10 chladenie
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)
Xiaomi Mi 10 kamera
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu / na snímke vyššie je špecifikácia kamery smartfonu Mi 10)

Hlavným lákadlom oboch zariadení je však bezpochyby kamera. V oboch prípadoch Xiaomi ponúka hlavný 108-megapixlový snímač. V prípade Mi 10 zariadenia  je hlavný snímač doplnený 13-megapixelovým širokouhlým snímačom, 2-megapixelových hĺbkovým snímačom a 2-megapixelovým makro snímačom. V prípade Mi 10 Pro verzie zariadenia je hlavný snímač doplnený 20-megapixelovým ultraširokouhlým snímačom, 12-megapixelovým krátkym teleobjektívom a 8-megapixelovým dlhým teleobjektívom. Za spomenutie určite stojí povedať, že  Pro verzia smartfónu  dosiahla v DXOMARK teste 124 bodov, vďaka čomu je Mi 10 Pro aktuálne najlepším fotomobilom na trhu. Mimochodom, obe zariadenia sú schopné natáčať videá v 8K rozlíšení. A aby sme nezabudli, zariadenia sú schopné zároveň zaznamenať fotografie vo formáte . HEIF, ktorý šetrí oproti .JPEG formátu až 50% dát.

HEIF format fotografii
Zdroj: Xiaomi (Predstavenie smartfónu)

Ďalšie odlišnosti nájdeme ešte v prípade batérie a technológie rýchleho nabíjania. Zatiaľ čo Mi 10 ponúka o niečo väčšiu batériu, konkrétne 4 780mAh oproti 4 500mAh, tak na druhej strane ponúka technológiu rýchleho nabíjania do 30W (prostredníctvom kábla)/ 30W (prostredníctvom bezdrôtového nabíjania) oproti 50W/30W. Obe zariadenia zároveň ponúkajú 10W reverzné nabíjanie. V rámci konektivity nechýba najnovší štandard WiFi 6, ktorý ponúka prenosovú rýchlosť až do 9,6Gbps ako aj 5G konektivita.

Ako môžete vidieť vyššie, tak odporúčaná cena smartfónu Mi 10 pre čínsky región je po prepočte od 530€ do 620€ (v závislosti od zvoleného modelu)  a v prípade Mi Pro je cena približne od 650€ do 790€.

Predstavenie smartfónov si môžete pozrieť zo záznamu na stránkach Weibo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre