Xiaomi má pre používateľov veľké varovanie. Toto nikdy nepoužívajte na ochranu obrazovky! Môžete si poškodiť telefón a stratiť záruku

Xiaomi varuje pred ochranou displeja špecifickým typom sklíčka.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

V dnešnej dobe, keď naše mobilné telefóny častokrát stoja aj niekoľko stoviek € pričom obrazovka je väčšinou najdrahší komponent, ochrana ich displeja je viac, než len rozumná investícia. S trhom plným rôznych typov krytov, ochranných obalov či sklíčok, ktoré slúžia, aby sa zariadenie nepoškodilo, sa môže pre používateľov stať výber toho správneho dosť zložitým. Na trhu sú v poslednej dobe čoraz populárnejšie tekuté UV lepiace sklíčka a obaly. Napriek ich výhodám ich ale technologické firmy neodporúčajú. Čo sú to tekuté UV lepiace obaly a prečo sú výrobcom smartfónov proti srsti?

Čo je UV tekuté lepiace sklíčko?

Ide o typ „tekutého“ skla, ktoré sa nanáša priamo na povrch displeja (alebo inej časti zariadenia) vášho mobilného zariadenia. Je vyrobený z tvrdenej silikónovej zmesi, ktorá je mimoriadne odolná voči poškriabaniam a nárazom. Tento obal je transparentný a takmer neviditeľný, čo znamená, že nepokazí vzhľad zariadenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou z hlavných výhod tekutých obalov je ich schopnosť prispôsobiť sa tvaru a rozmerným charakteristikám každého konkrétneho zariadenia. Tento fakt zaručuje napríklad úplné pokrytie celého displeja, čo nie je vždy možné s tradičnými tvrdými ochrannými krytmi či ochrannými fóliami. Okrem toho sa tekuté obaly vyznačujú vysokou priehľadnosťou a zachovaním citlivosti na dotyk displeja, čo znamená, že ich používanie neovplyvňuje interakciu so smartfónom.

Zatiaľ to znie ako dokonalá ochrana, ako zabezpečiť, aby sme si nepoškodili displej zariadenia či jeho ďalšie časti. Nie je ale tomu celkom tak, upozorňuje Xiaomi.

Xiaomi odporúča vyhnúť sa tomuto typu ochrany

Xiaomi sa tvrdo ohradilo voči užívaniu týchto lepiacich sklíčok. Hovorí, že tento typ ochranného skla môže poškodiť zariadenie. V svojom stanovisku zverejnenom na webe spoločnosti hovorí:

Radi by sme upozornili na potencionálne riziká spojené s aplikáciou tekutých UV lepiacich chráničov, ktoré v súčasnosti rastú na popularite na smartfóny, zvlášť pre tie so zakrivenou obrazovkou.

Keď používate takéto chrániče, existuje značné riziko, že tekuté lepidlo, ktoré sa používa kvôli správnemu usadnutiu na displej mobilu, môže preniknúť do fyzických komponentov smartfónu, nabíjacieho portu, diery pre reproduktor alebo krytu batérie. To môže viesť k rôznym problémom, ako nečakané reštartovanie smartfónu, poruchy tlačidiel, šum z reproduktoru alebo odlupovanie kože z krytu batérie.

Silne odporúčame našim zákazníkom kvôli hladkému zážitku z používania smartfónu, nepoužívať podobné tekuté lepidlá na UV ochranu, nakoľko môžu spôsobiť poruchy, na ktoré sa nemusí vzťahovať záruka.

Z vyjadrenia teda vyplýva, že napriek  výhodám technológie tekutých ochranných sklíčok a obalov, ide o pomerne nebezpečnú technológiu, ktorá má potenciál poškodiť váš mobil. Nie je to ale samotné sklíčko, ktoré vám nakoniec poškodí vaše zariadenie, ale lepidlo, ktoré môže spôsobiť problémy.

Preto použitie tohto typu sklíčka na obrazovke vášho smartfónu dobre zvážte. Xiaomi upozorňuje, že v dôsledku jeho použitia môžete nielen poškodiť zariadenie, ale stratiť aj záruku. Ak sa pre neho rozhodnete, tak si ho nechajte aplikovať na obrazovku či iné časti smartfónu od profesionálov. Ideálno v servise.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre