Xiaomi má pracovať na funkcii, ktorá vám pomôže identifikovať hardvérovú chybu. Takto bude fungovať

Upozornenie na hardvérovú chybu tlačidiel ovládania hlasitosti sa má objaviť v smartfónoch od Xiaomi. Funkcia je aktuálne vo vývoji.

Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Chyby smartfónu sa v základe delia na softvérové a hardvérové. Len ťažko môžeme povedať, ktorá z nich je pre používatelia príjemnejšia, no rozdiel v nich je podstatný. Ak je chyba v systéme, dá sa odstrániť napríklad aktualizáciou alebo uvedením telefónu do továrenských nastavení. Ak je ale chyba v hardvéri, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť ísť do servisu a danú súčiastku opraviť alebo vymeniť. Keď sa váš telefón začne správať neočakávane, je najlepšie čo najskôr identifikovať, či ide o chybu softvérovú, s ktorou si poradíme častokrát aj sami, alebo je chyba spôsobená hardvérom. A práve na takejto funkcii pracuje čínske Xiaomi, ktoré nás bude informovať o chybách v hardvéri. Bližšie informácie priniesol známy leaker Kacper Skrzypek na svojom Twitteri.

Váš Xiaomi vás upozorní na chybné tlačidlá zvuku

Z hardvérového hľadiska je v telefóne množstvo vecí, ktoré sa môžu pokaziť. Či už ide o závažnejšie chyby na základnej doske, rozbitý displej alebo len drobné chyby napríklad v tlačidle zvuku či nabíjacom konektore, väčšinou musíme navštíviť servis. V mnohých prípadoch si ale ani chybu poriadne nevšimneme, čo sa môže stať napríklad pri tlačidlách na bočnej strane telefónu. Xiaomi pritom chce do svojho systému priniesť upozornenie na to, že sa vaše tlačidlá pre ovládanie zvuku poškodili a treba s nimi niečo spraviť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keď už ale smartfón chybu identifikuje, ponúkne vám tieto tlačidlá deaktivovať a nastaviť hlasitosť na predvolenú úroveň. Takýmto spôsobom nám smartfón ponúkne vyriešiť napríklad nechcené interakcie s tlačidlami, ktoré by mohli náhodne ovládať hlasitosť nášho telefónu aj keď by sme ich nevyužívali. Xiaomi túto funkciu zatiaľ testuje pre príchod do smartfónov, pričom leaker ju odhalil v kóde nadstavby MIUI.

Zatiaľ nevieme, kedy funkcia príde na verejnosť

Detekcia hardvérovej chyby nám bude môcť určite ušetriť dlhé pátranie po tom, prečo sa náš smartfón správa zvláštne. Ako sme ale už spomenuli, funkciu odhalil Skrzypek v kóde nadstavby MIUI, ktorá je postavená na systéme Android 14. Sám leaker ale uvádza, že funkcia ešte nie je implementovaná a teda ešte chvíľku potrvá, kým ju nájdeme v Xiaomi smartfónoch na verejnosti. Xiaomi by ju nemuselo priniesť hneď pri aktualizácii na Android 14 a nadstavbu MIUI 15, no neskôr by sa v telefónoch mohla objaviť.

Xiaomi 13 Pro displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi môže týmto krokom skúšať aj detekciu ďalších hardvérových chýb, ktoré by sa v telefóne mohli objaviť. Neskôr by nás tak telefón mohol upozorniť aj na nefunkčné tlačidlo uzamykania, problémy s nabíjacím portom a mnohé ďalšie problémy. Ako s tým však čínsky gigant bude pokračovať sa pravdepodobne dozvieme neskôr.

Čo poviete na novú funkciu v Xiaomi smartfónoch? Myslíte si, že ide o užitočnú možnosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre