Xiaomi hlási, že v ich vlajkovej lodi nájdeme aktuálne najlepší displej na trhu

Xiaomi Mi 10 Ultra má najlepší displej na trhu. Informuje o tom CEO Xiaomi, ktorý zverejnil aj štúdiu

Xiaomi Mi 10 Ultra
Zdroj: Youtube (Techy Ric)

Xiaomi Mi 10 Ultra je smartfón, ktorý strhol na seba v nedávnej minulosti vcelku veľkú pozornosť. Okrem toho, že ide o zariadenia s najlepším fotoaparátom na trhu, tak najnovšie generálny riaditeľ Xiaomi prezrádza, že ide zároveň o smartfón s najlepším displejom na trhu. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Najlepší displej na trhu

Štúdia, na ktorú upozorňuje portál dáva do pozornosti okrem vysokej zobrazovacej frekvencie displeja (120Hz) aj vernosť zobrazenia farieb. 6,67-palcový AMOLED displej je podľa zverejnených správ schopný pokryť až 96,6% farebnej škály P3 (ide o gamut, ktorý definuje farebnú škálu, ktorú dokáže zariadenie vytvoriť, resp. zaznamenať. Všetky iné farby mimo gamutu sú následne zobrazené len približne) a dosiahnuť priemernú odchýlku 4,3, pričom maximálna odchýlka je 8,2. V prípade primárnej farebnej škály sRGB je displej schopný pokryť 96,5% farebnej škály s priemernou odchýlkou 1,6 a maximálnou 2,8.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pravdepodobne však najdôležitejším údajom v prípade displeju zariadenia je to, že predný panel zariadenia Mi 10 Ultra je 10-bitovým. V súčasnosti ostatní výrobcovia používajú hlavne 8-bitové panely. V praxi to znamená, že displej je schopný zobraziť viac farieb, odtieňov a detailov pri prechode medzi podobnými farbami.

Xiaomi Mi 10 Ultra_10-bitovy displej
Zdroj: xiaomiadictos.com

A nie je od Samsungu…

Displej smartfónu sa ďalej môže pochváliť aj vysokou svietivosťou, ktorej maximálna hodnota je 1 120cd/m2. V prípade kontrastu, maximálna hodnota dosahuje hodnotu 5 000 000 : 1. Len pre zaujímavosť, za výrobou displeja nestojí spoločnosť Samsung, ale China Star Optoelectronics Technology. Ide o spoločnosť, ktorá patrí pod krídla TCL.

Xiaomi Mi 10 Ultra_kontrast
Zdroj: xiaomiadictos.com

Čo sa týka dostupnosti smartfónu v našom regióne, tak bohužiaľ budeme musieť potenciálnych záujemcov sklamať. Dôvodom je, že Xiaomi aktuálne nemá v pláne zariadenie distribuovať mimo domácej Číny a to ani pod inou značkou patriacou do konzorcia Xiaomi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre