SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi do MIUI 12 nadstavby pridáva nové možnosti interakcií spojené s ovládaním zvuku

MIUI 12 (BETA) ponúka nové možnosti prispôsobenia hlasitosti zvuku, a to aj pre jednotlivé aplikácie. Funkcia je zatiaľ dostupnou len v Číne

Doteraz, ak sme chceli upravovať hlasitosť zvuku individuálne pre jednotlivé aplikácie, tak sme museli na to používať externé aplikácie. To by sa však v prípade Xiaomi a Redmi telefónov mohlo už čoskoro zmeniť.

Spoločnosť Xiaomi zverejnila niekoľko náhľadov pripravovanej funkcie správy zvuku, ktorá ponúka viacero nových možností interakcií (aktuálne je na globálnom trhu funkcia nedostupnou). V súčasnosti, ako môžete vidieť nižšie, tak Xiaomi ponúka prostredníctvom nadstavby úpravu zvuku pre zvonenie, alarm a hudbu, teda pre 3 hlavné kategórie zvukov. Pomocou týchto nastavení zároveň dochádza ku kompletnej zmene hlasitosti vrátane aplikácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 11_uprava hlasitosti
Zdroj: Vosveteit.sk

Nové možností úpravy hlasitosti zvuku

Ako sme už vyššie spomínali, tak Xiaomi zverejnilo niekoľko nových náhľadov funkcie „Sound Assistant“, teda asistent zvuku, ktorý pripomína možnosti úpravy zvuku z Windows 10 (prostredníctvom funkcie Volume Mixer), ktorá  umožňuje prispôsobenie hlasitosti pre jednotlivé aplikácie.

Xiaomi_nove moznosti upravy hlasitosti zvuku
Zdroj: mi.com

Podľa zverejnených náhľadov, používateľ bude môcť upravovať hlasitosť zvuku pre jednotlivé aktívne aplikácie. Funkcia by mala byť dostupná ako prostredníctvom Nastavení (kde ju je potrebné okrem iného aktivovať), tak aj prostredníctvom hardwarových tlačidiel umiestnených v bočnej stene smartfónu, kedy po stlačení sa zobrazí ponuka s nastaveniami zvuku pre jednotlivé aplikácie, ktoré sú práve aktívnymi.

MIUI 12_nove moznosti upravy zvuku
Zdroj: mi.com

V súčasnosti nevieme však povedať, či funkcia bude dostupná kompletne pre všetky aplikácie, alebo len pre tie najrozšírenejšie ako sú napríklad Youtube, Facebook, a podobne.  V každom prípade, ide však o vcelku vítanú funkciu, ktorá umožní hlbšie prispôsobenie si zariadenia podľa preferencií používateľa. Xiaomi zároveň dodáva, že nová funkcia je aktuálne dostupná pre čínske verzie smartfónov bežiace na nadstavbe MIUI 12 (BETA),  pričom pracuje na jej prinesení aj pre globálne verzie zariadení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close