Xiaomi chystá veľkú zmenu v označovaní svojich produktov: Zvyknete si na ňu aj vy?

Xiaomi svoje budúce produkty už nebude označovať krátkym a jednoduchým Mi. Nahradiť ho má úplný názov spoločnosti Xiaomi.

Xiaomi-Mi-11_fotografia
Zdroj: Digital Chat Station (Weibo)

Spoločnosť Xiaomi sa v našich končinách preslávila len pred niekoľkými rokmi, avšak v Číne bol prvý smartfón spoločnosti predstavený už v roku 2011 a nadstavba MIUI dokonca rok pred ním. Od týchto čias spoločnosť čínsky gigant označoval všetky svoje produkty označením Mi, ktoré malo znamenať „mobile internet“ či „mission impossible“. Tomu je však podľa portálu xda-developers.com koniec. Označenie Mi už nemáme vidieť u žiadneho nového produktu, ktorý bude v budúcnosti predstavený.

Jednoduché Mi nahradí Xiaomi

Zmena označovania nových produktov nebude taká drastická, no určite zamieša karty na trhu. Nielen fanúšikovia sú predsa zvyknutí na jednoduché označenie Mi či už pri smartfónoch, inteligentných náramkoch alebo dokonca produktoch chytrej domácnosti. Táto zmena označovania už pomaly začala a prvým produktom, ktorý nenesie oficiálne názov Mi, je Xiaomi MIX 4. I keď ho naďalej budeme a môžeme označovať ako Mi MIX 4, jeho oficiálny názov je trochu odlišný.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zatiaľ nevieme, ktorých produktov sa zmena označovania bude týkať

I keď označenie Mi zmizne napríklad od smartfónov, bolo by zvláštne, keby prichádzajúca vlajková loď pre budúci rok získa názov Xiaomi 12. Rovnako zvláštne by bolo, keby toto nové značenie získajú i pripravované modely zo série Mi 11T.

Myslíme si teda, že čínska spoločnosť si ponechá označenie Mi aspoň pri niektorých modeloch, prípadne ho doplní i o názov svojej spoločnosti a nadchádzajúca vlajková loď získa označenie Xiaomi Mi 12. Predstavenie nových modelov je však za rohom a bližšie informácie snáď získame už čoskoro.

Zmena názvu by sa však nemala týkať nadstavby MIUI, no napríklad také produkty chytrej domácnosti by mali byť po novom označované už úplným názvom spoločnosti. Zdá sa, že čínsky gigant tak chce ukončiť jednu éru produktov a priniesť na trh produkty, ktoré budú jasne značiť, ktorá spoločnosť ich vyrobila.

Myslíte si, že ide o správny krok spoločnosti? Alebo vám príde zbytočné meniť označovanie zariadení, ktoré je tu s nami už viac ako desaťročie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre