Xiaomi Android One telefóny sú od roku 2017 najlepšie predávanými zariadeniami s čistým Androidom

Xiaomi dominuje aj v segmente Android One zariadení. Od roku 2017 produktová línie Xiaomi Mi A dominuje trhu.

Xiaomi Mi A3 Android One
Zdroj: GeekBoy (Youtube)

Spoločnosť Xiaomi sa môže pochváliť ďalším cenným skalpom. Od roku 2017 dominuje v  segmente zariadení s čistým Androidom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android One

Vôbec prvým zariadením s  čistým Androidom od spoločnosti Xiaomi bol smartfón Mi A1, ktorý bol oficiálne predstavený ešte v roku 2017. Odvtedy spoločnosť predstavila ďalšie dve zariadenia Mi A2 (2018), a Mi A3 (2019), ktorý sa predáva len niekoľko týždňov.

V roku 2017 bolo zariadenia Mi A1 najpredávanejším smartfónom s čistým Androidom s 2,4-násobným náskokom pred druhým zariadením. Informuje o tom samotná spoločnosť Xiaomi.

Xiaomi Mi A dominacia v s sgemnte Android One zariadeni
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Dominancia Xiaomi pokračovala aj v roku 2018, kedy o zákazníkov bojovala s produktovou líniou smartfónov Mi A2. Spoločnosť ďalej hovorí, že celkovo z produktovej línie Mi A bolo predaných  viac ako 10 miliónov zariadení.

Xiaomi Mi A dominacia v s sgemnte Android One zariadeni_2
Zdroj: Xiaomi (Twitter)

Aký bude rok 2019?

Ťažko predpovedať aký bude rok 2019, ale spoločnosť Xiaomi nastavila v  predošlých rokoch latku vysoko, a preto môžeme očakávať, že ambície spoločnosti sú opäť len tie najvyššie. Mi A3 smartfón oproti svojim predchodcom priniesol viacero vylepšení. Tou najväčšou inováciou však je vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji a 48-megapixelová kamera . Treba však povedať aj „B“, Mi A3 smartfón ponúka menšie rozlíšenie displeja, ako predošla generácia zariadení Mi A. Smartfón sa aktuálne predáva približne za 200€.

Xiaomi Mi A3: Najdostupnejší smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je aktuálne o 1/3 lacnejší

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre