SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizuje ďalšie smartfóny na nadstavbu MIUI 13: Kedy príde i ku nám?

Nadstavba MIUI 13 mieri do vlajkových smartfónov z minulého roka. Tieto smartfóny sa dočkajú aktualizácie už v blízkej dobe.

V poslednej dobe sa zdá, že sa Xiaomi s aktualizáciou svojich smartfónov celkom rozbehlo. Nachádzame sa totiž v prvej vlne aktualizácií smartfónov na MIUI 13. Táto nadstavba má byť jednou z najbezpečnejších a najviac stabilných verzií systému od Xiaomi za posledné roky. Práve na tieto dva aspekty sme sa za posledné mesiace najviac sťažovali a Xiaomi nám vyhovelo. No a práve preto sa veľmi tešíme zo skorého príchodu aktualizácií do našich smartfónov. Po aktualizácii lacnejších a menej výkonných zariadení teraz prišli na rad i globálne verzie vlajkových lodí z minulého roka. Známa Xiaomi komunita Xiaomiui nás totiž práve informuje o aktualizácii modelov Mi 11 a Mi 11 Ultra.

Xiaomi začne vypúšťať tieto verzie prostredníctvom OTA

Počas posledných dní sme vás informovali o aktualizácii niektorých lacnejších modelov, ktoré už majú svoju verziu nadstavby MIUI 13 k dispozícii. Ide konkrétne o modely ako Redmi 10 či niektoré modely zo série Redmi Note 10. Aktualizáciu si vyslúžil i tablet Mi Pad 5. Ani jedna z týchto aktualizácií však zatiaľ neprišla do smartfónov automaticky a ak sme si ju chceli vyskúšať medzi prvými, museli sme si ich manuálne stiahnuť z odkazu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Verzie pre modely Mi 11 a Mi 11 Ultra však už vo veľmi blízkej dobe prídu automaticky do smartfónov. Budeme si ich môcť nainštalovať jednoduchšie a nebude potrebné si dodatočne sťahovať súbor. Aktualizácia pre oba modely navyše neprichádza len s nadstavbou MIUI 13, dočkáme sa i Androidu 12. Oba modely tak budú mať najnovšiu verziu nadstavby MIUI, no i operačného systému od Googlu. A ak vlastníte niektorý z týchto modelov, potešíme vás o niečo viac.

V oboch prípadoch ide o európsku verziu MIUI 13

Všetci dobre vieme, že sa na našom trhu nachádzajú dve distribúcie nadstavby MIUI. Jedna verzia sa značí v kóde nadstavby písmenkami MI a označuje globálnu verziu. Tá je však v poslednej dobe na ústupe a nájdeme u nás skôr druhú verziu nadstavby. Tou je európska verzia nadstavby. V kóde sa značí písmenkami EU a jej výhodou oproti klasickej globálnej verzii je orientácia na Európsku úniu. Smartfóny tak spĺňajú všetky limity a regulácie nariadené Európskou úniou.

Model Mi 11 získa aktualizáciu s označením V13.0.1.0.SKBEUXM. V súčasnosti aktualizáciu evidujú používatelia, ktorí sa nachádzajú v testerskom Mi Pilot programe. Ak však všetko pôjde hladko ako má, tak sa čoskoro objaví i v našich zariadeniach. Model Mi 11 Ultra taktiež získava aktualizáciu s európskou ROM. Aktualizácia sa v smartfónoch objaví pod číslom V13.0.1.0.SKAEUXM a očakávať ju môžeme už v blízkej dobe.

Vlastníte niektorý z týchto smartfónov? A na akú novinku z nadstavby MIUI 13 sa tešíte najviac? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close