Xiaomi 12X bude hitom budúceho roka! Pozrite sa na tieto brutálne špecifikácie, cena bude taktiež lákavá!

Čínsky gigant plánuje predstaviť model s názvom Xiaomi 12X ako jeden z najmenších smartfónov so špičkovou výbavou a Snapdragonom 870.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Zdroj: YouTube (GSMArena Official)

Smartfóny z radu Xiaomi 12 majú byť predstavené už v priebehu nasledujúcich mesiacov a základný model so série očakávame už v decembri. Poháňaný má byť vlajkovým Snapdragonom 898, nebude však jediným smartfónom zo série, ktorý osloví množstvo fanúšikov spoločnosti. Pre budúci rok spoločnosť chystá i predstavenie dlhoočakávaných kompaktných smartfónov. Už tento rok sa nám totiž Xiaomi pokúsilo predstaviť kompaktný Mi 11 Lite, ktorý mal obrovský úspech a dočkal sa hneď troch prevedení. Budúci rok spoločnosť svoje zariadenia ešte zmenší. A prvé oficiálne informácie o kompaktnom smartfóne nám prináša známy leaker Kacper Skrzypek prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Dámi a páni, pripravte sa. Na ceste je Xiaomi 12X.

Xiaomi 12X príde s kompaktnými rozmermi i skvelou výbavou

Na kompaktný smartfón tu isto čakajú viacerí z vás. A práve budúci rok sa má portfólio spoločnosti Xiaomi niesť v duchu aj kompaktných smartfónov, pričom už teraz vieme, že majú celkovo prísť dva. Jedným z nich má byť Xiaomi 12X, ktorý má priniesť špičkovú výbavu v kompaktnom tele. A na čo konkrétne sa môžeme tešiť? Srdcom smartfónu má byť čipset Snapdragon 870 prinášajúci skvelý výkon i 5G konektivitu. Poteší i kamera, ktorej hlavný snímač má mať 50mpx a pravdepodobne pôjde o niečo podobné, ako sme tento rok mohli vidieť v modeloch Mi 11 Pro či Mi 11 Ultra.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konečne sa však dostaneme k rozmerom, konkrétne máme informácie o veľkosti displeja. Tie sa v dnešných smartfónoch pohybujú častokrát na úrovni 6.7″, pričom menšie zariadenia sú už považované za kompaktné. Xiaomi 12X má mať dokonca až 6.28″ displej a v tomto prípade pôjde o AMOLED panel. Ten príde s podporou HDR10 a tešiť sa môžeme i na 120Hz obnovovaciu frekvenciu. Leaker však uvádza, že model nebude predstavený pre Indiu. O globálnej dostupnosti sme sa však zatiaľ nedozvedeli.

Xiaomi sa s kompaktnými modelmi darí

Zatiaľ čo americký Apple s kompaktnými iPhonmi 12 mini a 13 mini nepochodil, Xiaomi s takýmito smartfónmi boduje. Už tento rok sa predstavilo niekoľko smartfónov, ktoré si získali veľkú obľubu u fanúšikov spoločnosti. Medzi ne môžeme zarátať najmä smartfóny z radu Mi 11 Lite, ktoré sa dočkali troch verzií. S ich 6.55″ displejom príjemne padnú do ruky a Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G a Xiaomi 11 Lite 5G NE sa stali prvými priekopníkmi kompaktných smartfónov od čínskeho giganta pre tento rok. Budúci rok sa však spoločnosť plánuje vydať ešte ďalej.

Kompletné rozmery dvoch pripravovaných smartfónov zo série Xiaomi 12 zatiaľ nie sú známe. Očakávame však, že prekonajú i aktuálne modely z radu Mi 11 Lite a získajú si ešte väčšiu obľubu. Myslíte si, že 6.28″ je dostatočne kompaktný displej? A kúpili by ste si takýto menší smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre