SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 12 Ultra tento rok vraj neuvidíme! Namiesto neho prídu tieto dva modely z inej série!

Xiaomi 12 Ultra nakoniec vôbec nepríde, no tešiť sa môžeme na dva prémiové smartfóny z radu Xiaomi MIX 5. Vieme, kedy prídu.

Prvé predstavovanie modelov z vlajkovej série Xiaomi 12 je za nami. Čínske predstavovanie troch modelov nám prinieslo základný, odľahčený i Pro model, no na ďalšie stále čakáme. Blíži sa nám totiž ako globálne predstavenie zariadení, tak i predstavenie ďalších smartfónov zo série. Medzi ne by sme mali zarátať Lite verzie smartfónov, no už tradične i model s označením Ultra. Ako sa však zdá, takýto model v skutočnosti vôbec tento rok neuvidíme, informuje známa komunita Xiaomiui. Namiesto neho majú prísť hneď dva smartfóny z radov Xiaomi MIX, ktoré aj vieme, kedy konečne uvidíme. Čo nás teda všetko čaká a ktoré modely nakoniec uvidíme? Pozrite sa na to spolu s nami!

Úniky o Xiaomi 12 Ultra boli nepravdivé

Počas posledných mesiacov sme mohli sledovať i niekoľko únikov o pripravovanom smartfóne označovanom ako Xiaomi 12 Ultra. Rozprávalo sa napríklad o prítomnosti kruhového modulu pre kameru, či dokonca kamere vytvorenej v spolupráci so spoločnosťou Leica. Tá doteraz spolupracovala s fotografickým gigantom Huawei. Po skončení spolupráce sa mala Leica podľa únikov spojiť so Xiaomi, no nebude to určite v prípade Xiaomi 12 Ultra. Takýto model totiž zrejme nikdy nepríde.

Xiaomi 12 Ultra dizajn
Odhadovaný dizajn modelu Xiaomi 12 Ultra. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Známa komunita úzko spolupracujúca s Xiaomi nám totiž prináša informácie o iných modeloch, ktoré čínsky gigant predstaví namiesto modelu s prívlastkom Ultra. Budú ním dva modely z radu Xiaomi MIX a prídu už o pár týždňov. Ich výbava zatiaľ nie je známa, no my už vieme, počas ktorého mesiaca ich Xiaomi predstaví a taktiež i to, že oba modely už prešli nejakými certifikáciami.

Xiaomi MIX 5 príde vo dvoch verziách

Po tom, čo sa čínske Xiaomi rozhodlo zastaviť vývoj smartfónov z radu MIX sa nám minulý rok opäť séria vrátila hneď v dvoch prevedeniach. Jednou z nich bol skladateľný Mi MIX Fold, ktorý sa na trhu ujal ako prvý skladateľný smartfón od Xiaomi. Druhým smartfónom bol v lete predstavený Xiaomi MIX 4 ako prvý smartfón s čipsetom Snapdragon 888+ a selfie kamerou pod displejom. Rok 2022 nám prinesie nástupcu tohto modelu, a to hneď v dvoch verziách.

Databázy nám odhaľujú, že Xiaomi MIX 5 a Xiaomi MIX 5 Pro prídu už v priebehu marca tohto roku. O výbave toho zatiaľ mnoho nevieme, no očakávame prítomnosť špičkového procesora Snapdragon 8 Gen 1 a ďalších skvelých hardvérových vychytávok. Ďalšie informácie by sme sa mali dozvedieť už v priebehu nasledujúcich týždňov rovnako ako to, či tieto modely uvidíme i na našom trhu. Zatiaľ si však môžeme odsledovať informácie o ďalších špičkových smartfónoch z dielne Xiaomi, ktorými sú pripravované modely z radu Redmi K50.

Čo poviete na tento krok Xiaomi, je podľa vás lepšie vydať dva modely z radu Xiaomi MIX? A vlastnili ste niekedy nejaký model z tohto modelového radu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close