Xiaomi 12 Lite si prejde významnými zmenami: Nepôjde o klasický Lite model, skrýva v sebe veľký potenciál!

Xiaomi 12 Lite získa lepšiu výbavu ako jeho predchodca. Objavil sa na reálnych snímkach a potvrdil základné súčasti modelu.

Xiaomi 12 Lite_unik fotografii
Zdroj: Xiaomiui

Po posledných únikoch ohľadom modelu Xiaomi 12 Lite sme zostali mierne sklamaní, keďže sa veľmi podobal minuloročnému modelu Xiaomi 11 Lite 5G NE. Zdalo sa, že sa veľa zmien nedočkáme, čo by bola veľká škoda. Posledné úniky a reálne snímky smartfónu však poukazujú na významné zmeny, ktoré nás môžu potešiť. Nový smartfón z dielne Xiaomi teda získa lepšiu výbavu, ako jeho predchodca, no tieto informácie ešte nemusia byť finálne. Posledné informácie o novom smartfóne z dielne Xiaomi prichádzajú od komunity Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne. O vylepšenia v smartfóne nakoniec teda nebude núdza.

Xiaomi 12 Lite sa objavil na reálnych snímkach

Vôbec nepochybujeme o tom, že sa model s označením Xiaomi 12 Lite chystá na svoje predstavenie. Pripravovaný model by mal pravdepodobne prísť niekedy počas budúceho mesiaca na predstavení po boku Xiaomi 12 Ultra. Najlacnejší smartfón série Xiaomi 12 sa však teraz objavil na reálnych snímkach a musíme uznať, že sa veľmi podobá na zvyšok vlajkovej série čínskeho giganta. Zmena v dizajne smartfónu však predsa len nastane, čím budeme vedieť smartfóny od seba odlíšiť aj voľným okom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľkostne má Xiaomi 12 Lite zapadnúť niekde medzi Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. Základný model série má byť zároveň najmenším smartfónom, pričom Lite verzia bude od neho o niečo väčšia. Pro verzia smartfónu však stále získa väčšie telo ako Lite verzia. Rovnako nastane zmena v displeji, pričom Xiaomi u najlacnejšieho modelu série nasadí plochý displej, nie zakrivený, aký nájdeme v drahších už predstavených smartfónoch. Tu však zmeny v smartfóne nekončia, no nižšie sa môžete pozrieť na snímky smartfónu, ktoré práve unikli.

Hardvér získa výrazné vylepšenie

Ako sme už spomenuli vyššie, pôvodne sa zdalo, že model Xiaomi 12 Lite sa bude veľmi výrazne podobať na minuloročný Xiaomi 11 Lite 5G NE. Základ smartfónu však aj tak bude rovnaký, nakoľko rovnako príde s čipsetom Snapdragon 778G. Na jednu stranu to môže byť škoda, nakoľko Xiaomi mohlo siahnuť po čipsete Snapdragon 7 Gen 1. Ak však čínsky gigant chce tento model priniesť čo najskôr, musel siahnuť zrejme po výkonnom čipsete pre strednú triedu, čím je práve Snapdragon 778G. Lite verzia „dvanástok“ má ďalej prísť vo viacerých pamäťových konfiguráciách, pričom očakávame možnosť 8 a 12GB pamäte RAM a 128 či 256GB interného úložiska.

Xiaomi 12 Lite leak
Zdroj: Xiaomiui

Rovnako vieme, aký displej nájdeme v smartfóne. Xiaomi 12 Lite získa 6.55″ FHD+ AMOLED displej s možnosťou využitia 120Hz obnovovacej frekvencie. Oproti predchádzajúcej generácii smartfónu si polepší aj kamera, ktorá prejde zo 64mpx hlavného snímača na 108mpx hlavný snímač kamery. Ten doplní 8mpx ultraširoký a 5mpx makro snímač. Rovnako sa môžeme tešiť aj na polepšenie vo výdrži smartfónu na jedno nabitie. Xiaomi 12 Lite totiž príde s 4500mAh batériou a povráva sa aj o 67W nabíjaní. Bližšie informácie o smartfóne by sme sa mali dozvedieť vo veľmi blízkej dobe.

Čo poviete na výbavu modelu Xiaomi 12 Lite? Pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre