SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi 12 Lite sa opäť objavuje na verejnosti: Pozrite sa na prvé rendery a výbavu tohto smartfónu!

Model Xiaomi 12 Lite sa konečne objavil na renderoch a dostala sa ku nám i očakávaná výbava. Inšpirovať sa má u známeho Xiaomi CIVI.

Predstavenie modelov z radu Xiaomi 12 na našom trhu sa neustále blíži. Nové smartfóny budeme môcť vidieť zrejme už o pár týždňov, pričom sa čínska rodinka smartfónov o niečo rozšíri. Nemali by sme teda sledovať predstavenie len troch modelov a očakávame i predstavenie smartfónu s prívlastkom Lite. O tomto smartfóne však zatiaľ veľa nevieme, teda nevedeli sme doteraz. Na internete sa totiž objavili prvé rendery smartfónu, ktorý bude o niečo väčší než kompaktný Xiaomi 12, no cenou bude o niečo priaznivejší. Informácie i rendery smartfónu nám priniesla komunita Xiaomiui a my sa na ne teraz pozrieme spoločne. Xiaomi 12 Lite totiž zrejme bude veľmi rozumnou voľbou vo vyššej strednej triede smartfónov.

Výbavu si model vypožičia od Xiaomi CIVI

Určite si všetci spomínate na elegantný Xiaomi CIVI, ktorý sa žiaľ za hranice Číny nikdy nedostal. Už vtedy sme sa rozprávali o kompaktnom smartfóne so skvelou cenou a výbavou, aká do vyššej strednej triedy jednoducho patrí. Najnovšie informácie však poukazujú na to, že nový Xiaomi 12 Lite si výbavu modelu Xiaomi CIVI osvojí a prinesie ju v novom kabáte. Tešiť by sme sa tak mohli napríklad na čipset Snapdragon 778G, prípadne jeho verziu 778G+. Vylúčené však nie je, že by Xiaomi využilo nový zatiaľ nepredstavený čipset z radu Snapdragon 7xx od Qualcommu.

Ďalšími prvkami výbavy by mal byť napríklad 64mpx hlavný snímač kamery pravdepodobne od spoločnosti Samsung. Spomenúť však musíme i 6.55″ OLED displej so zahnutými okrajmi, ktorý vyzerá jednoducho elegantne. Displej modelu Xiaomi 12 Lite by mal podporovať až 120Hz obnovovaciu frekvenciu, čo by oproti 90Hz displeju u modelu Mi 11 Lite bol posun vpred. Nový model by však mal opustiť elegantný dizajn Xiaomi CIVI a viac sa nakloniť do dojmu zo série Xiaomi 12.

Xiaomi 12 Lite a jeho rendery

Sme si istí, že vás zaujíma, ako bude nový model zo série Xiaomi 12 vyzerať. Práve smartfóny s prívlastkom Lite sú takou ľudovou voľbou ak chceme získať dobre vybavený smartfón za nižšiu cenu. Nový Xiaomi 12 Lite sa teda bude niesť v dojme zo série Xiaomi 12 a prevezme jej dizajn. Dalo by sa povedať, že sa veľkosťou bude nachádzať niekde medzi základným Xiaomi 12 a jeho Pro modelom, pričom základný model vybavený čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 bude najmenším modelom zo série. Ak vás však zaujíma, ako by mal vyzerať práve Xiaomi 12 Lite, nižšie sa môžete pozrieť na rendery smartfónu.

Xiaomi 12 vs Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiui.net

Predstavenie modelov z radu Xiaomi 12 na globálnom trhu sa nezadržateľne blíži. Nové smartfóny by sa mali ukázať v marci tohto roku a séria by mala obsahovať štyri smartfóny zahŕňajúc aj Xiaomi 12 Lite. Ak však čakáte na predstavenie modelu Xiaomi 12 Ultra, tento smartfón nám Xiaomi predstaví až v druhej polovici tohto roka pravdepodobne s vylepšeným čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+ s technológiou od spoločnosti TSMC.

Plánujete kúpu niektorého z modelov radu Xiaomi 12? A čo poviete na očakávanú výbavu modelu Xiaomi 12 Lite? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close