Toto je jedna z funkcií, ktorú by sme mali nájsť v novej verzii Windowsu pre hybridné zariadenia. Čo na ňu hovoríte?

Surface Hub 2
Zdroj: Tom Warren (Twitter)

Nová generácia zariadení Surface Hub by mohla na trh zavítať v roku 2020 a šepká sa, že budú poháňaná novou verzou Windowsu, ktorú Microsoft označuje pod pojmom Windows Core OS.

Tom Warren z renomovaného portálu TheVerge.com na sociálne sieti Twitter zverejnil krátky status spolu s videom, na ktorom možno vidieť zariadenia Surface Hub 2 poháňané operačným systémom Windows Core OS. Ako môžete nižšie vidieť tak prototyp zariadenia pri rotácii softwarovo sleduje a zároveň kopíruje pohyb v reálnom čase. Výsledkom toho je, že hoci zariadenia mení svoju polohu tak obraz zostáva v nezmennej polohe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo je to vlastne Windows Core OS?

Windows Core OS má obrovské ambície. Ma totiž modernizovať používateľský zážitok z ekosystému Windows skrz platformy ako sú PC, smartfóny, herné konzoly a ďalšie. Jednou vetou, malo by sa jednať o novú verziu OS, ktorá by bola určená pre hybridné zariadenia kombinujúce viacero platforiem. Častokrát sa v spojitosti s  Windows Core OS sa spomínalo aj zariadenie Surface Phone, ktoré by malo kombinovať počítač a smartfón. Vráťme sa však k téme, súčasťou Windows Core OS by mal byť nový/é CShell (Composable Shell), ktorý možno opísať nasledovným slovami:

„CShell je nové grafické rozhranie Windows-u, ktoré má nahradiť už existujúci Windows Shell v budúcich verziách operačného systému Windows 10. Tento shell je vysoko adaptívny a v reálnom čase sa dokáže prispôsobiť rôznym veľkostiam obrazoviek. CShell je zložený z viacerých prvkov, ktoré v prípadne potreby vedia utvoriť rozloženie plochy a výber prvkov závisí od ich dôležitosti. Užívateľ tak získa oveľa priehľadnejší a flexibilnejší UI pri práci so zariadeniami.“

Zdroj: Windowslatest.com, vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre