Windows 11 dostane už o pár dní nové funkcie. Microsoft hovorí, že pôjde o „Novú éru počítačov“

Do rozhrania Windowsu 11 mieria nové funkcie, prídu už vo februári. Neskôr v priebehu roka príde ešte jedna veľká aktualizácia systému.

Windows 11
Zdroj: Microsoft, Úprava Vosveteit

Nie je žiadnym tajomstvom, že Microsoft bude do budúcnosti uvoľňovať už iba jednu veľkú aktualizáciu Windowsu ročne. Tie by mali so sebou priniesť najmä nové funkcie, ale i optimalizáciu systému. Najbližšia aktualizácia, označená ako Sun Valley 2, by mala prísť v priebehu leta. Zdá sa však, že niekoľko nových funkcií príde skôr, informuje Microsoft prostredníctvom svojho blogu.

Na ceste sú nové funkcie, prídu už o pár dní

Najnovšie Microsoft potvrdzuje, že nebude čakať na ďalšiu veľkú aktualizácie, aby sprístupnil nové funkcie pre používateľov, ale uvoľní ich o niečo skôr, ako spoločnosť pôvodne plánovala.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Budúci mesiac prinesieme v spolupráci s Intelom a Amazonom do systému Windows nové možnosti, ktoré zahŕňajú verejnú ukážku toho, ako môžete používať aplikácie pre Android v systéme Windows 11 prostredníctvom obchodu Microsoft Store.“ prezrádza Microsft. „Prinesieme aj vylepšenia panela úloh s funkciou stlmenia hovorov, jednoduchšie zdieľanie okien a prinesieme aj počasie do panelu úloh. Rovnako uvedieme aj dve nové prepracované aplikácie, Notepad a Media Player,“ dodáva Panos Panay, produktový riaditeľ pre Windows + zariadenia v príspevku s názvom „Nová éra PC“.

V súvislosti s Android aplikáciami nám nedovolí nespomenúť, že svoje riešenie pre spúšťanie Android aplikácií v rozhraní Windowsu nedávno priniesol i Google. Druhým dychom treba však uviesť, že tento nástroj na spúšťanie Android aplikácií vo Windowse, je zatiaľ dostupný len pre niekoľko málo regiónov.

Microsoft skoršiu distribúciu nových funkcií pre Windows vysvetľuje aktuálnou pandémiou a zmenou používateľského správania. Tá so sebou priniesla zmenu návykov a dopyt po nových funkciách, na ktorý spoločnosť reaguje.

Treba však uviesť, že spoločnosť nespresňuje, ako budú nové funkcie distribuované. Do úvahy prichádza, že časť nových funkcií bude distribuovať prostredníctvom systémovej aktualizácie a druhú časť cez obchod s aplikáciami.

Tak či onak, viac informácií sa dozvieme už začiatkom nasledujúceho mesiaca, kedy má Microsoft v pláne začať s distribúciou nových funkcií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre