Windows 10 stále rastie, no hráči sa vracajú naspäť ku Windows 7. Tu je dôvod!

steam windows 10
Zdroj: vlastný

Operačný systém Windows 10 je medzi používateľmi stále viac a viac obľúbený a v poslednom období zaznamenal celkom vysoký nárast nových používateľov. Nárast bol spôsobený hlavne kvôli používateľom, ktorí opustili od starších operačných systémov a rozhodli sa pre upgrade, alebo kúpu nového zariadenia, ktoré samozrejme prichádza s najnovším operačným systémom. Keďže Microsoft spolu s aktualizáciou Fall Creators Update priniesol zopár vylepšení týkajúcich sa hlavne zvýšenia výkonu v hrách, nie každého hráča táto aktualizácia nadchla.

Hráči prechádzajú na staršiu verziu operačného systému Windows

Najznámejšia herná platforma Steam prednedávnom zverejnila najnovšie štatistiky, ktoré tento fakt iba potvrdzujú. Windows 10 aj starší Windows 7 si dlhšiu dobu udržovali takmer stále hodnoty, no v posledných mesiacov sa ich nárast/ klesanie rapídne urýchlilo. Podľa oficiálnych štatistík si Windows 7 oproti poslednému mesiacu polepšil o 6,67 % a momentálne sa pohybuje na úrovni 69,89 %. Windows 10 si na druhú stranu pohoršil o takmer 5 % a jeho celkový podiel spadol na 23,65 %.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: steam survey

Windows 7 v posledných 3 mesiacoch zaznamenal naozaj raketový nárast, ktorý je spôsobený z veľkej časti hlavne kvôli tomu, že Windows 7 je zatiaľ zrejme najlepším operačným systémom pre hráčov počítačových hier. Legendárna sedmička sa medzi hráčmi osvedčila najviac, keďže bola zatiaľ jedným z najstabilnejších systémov počas hrania hier. Lagy a občasné sekanie boli pri hraní hier na kvalitnom počítači zväčša raritou a Windows 7 má hlavne v tejto oblasti oproti 10 oveľa viac na vrch.

Za všetko môžu hráči z Číny

Zdroj: steam survey

Výrazné posilnenie Windowsu 7 a klesnutie Windowsu 10 sa pravdupovediac dalo očakávať. Spoločnosť Valve len prednedávnom v Číne oficiálne predstavila legendárnu hru Counter Strike: Global Offensive, ktorú v našich končinách poznáme už zopár rokov. Za posilnením stoja práve čínski hráči, ktorí si najnovší titul tejto „strielačky“ zakúpili a výrazne posilnili podiel čínskych hráčov, ktorý sa zvýšil až o 8,23 %. Celkový podiel Číňanov na platforme Steam je momentálne na úrovni takmer 65 % a v najbližších mesiacoch očakávame neustály nárast a tým pádom aj stály nárast Windowsu 7, keďže práve čínski hráči ešte stále frčia na staršom operačnom systéme. 

Zdroj: steam survey, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre