Ako inak, Microsoft „opäť“ pochoval Windows 10 Mobile. Je cestou Windows 10 na ARM?

Zdroj: vlastný

Ešte späť v roku 2015 kedy Microsoft investoval nie len čas, ale aj nemalé prostriedky do platformy Windows 10 Mobile tak plánoval priniesť „most“ pre transformáciu aplikácií za Android a iOS na Windows Phone platformu. Skvelá myšlienka, ktorá mohla spasiť mobilnú platformu a v kombinácii s UWP platformou Microsoft mohol zaujať tisíce vývojárov. Neskôr však tento „most“ bol oklieštený len pre iOS platformu.

Projekt Asotria to má zrátané. Transformácie Android aplikácií na Windows platformu nebude

Projekt Cenntennial tak to je názov „mostu“, ktorý je dnes dostupný pre iOS platformu. Na Windows platformu priniesol viacero aplikácií ako je napríklad populárny MusicBee, Spotify a ďalšie. Nuž Android platforma, ktorá je dnes ťahúňom tak ostala na pozadí a v týchto dňoch na otázky týkajúce sa projektu Astoria (transformácie Android aplikácií na Windows platformu) zaznelo od Brandona LeBlanca, že mu definitívne odzvonilo

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V každom prípade definitívne upustenie od tohto projektu môžeme pokladať za zlú správu a to nie len pre mobilnú divíziu, ale aj pre PC platformu. Ostáva nám už len dúfať, že vývojárov osloví Windows 10 na ARM procesoroch.

Zdroj: vlastný, Twitter Brandon LeBlanc

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre