Windows

Windows 10 October 2018 Update je za rohom. Aktualizácia bude dostupná už 2. októbra

Spoločnosť Microsoft pomaly ale isto ukončuje všetky práce na ďalšej veľkej aktualizácii operačného systému Windows 10. Aktualizácia označená ako October 2018 Update by sa mala medzi používateľov dostať už v priebehu ďalšieho týždňa.

Zdroj: mspoweruser.com

Dátum dostupnosti aj označenie samotného RTM buildu sa nachádzajú v najnovších súboroch operačného systému Windows 10. V súbore odhalenom používateľom abbodi1406 sa nachádzajú priame zmienky o aktualizácií, ktorá by sa mala medzi používateľov dostať už 2. októbra. RTM build by mal niesť označenie 17763. I keď sa podľa najnovších Insider reportov uvádza, že táto verzia stále obsahuje množstvo chýb, je velice nepravdepodobné, že Microsoft svoju taktiku zmení na poslednú chvíľu. Žiadna z aktuálne známych chýb nie je riziková a jedná sa iba o nedokonalosti, zväčša vizuálne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ešte nie je nič oficiálne potvrdené

Treba si uvedomiť, že žiadna z týchto informácií ešte nie je oficiálne potvrdená. Microsoft si pred oficiálnym oznámením dostupnosti aktualizácie necháva menší priestor, keby sa náhodou vyskytli komplikácie. Ak sa ale dátum potvrdí, aktualizáciu si budete môcť stiahnuť už v priebehu budúceho utorka (2. október), zrejme vo večerných hodinách. Aktualizáciu si s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť vyhľadať ručne.

Máte staršie zariadenie? Odložte si aktualizovanie na neskoršie

Pred samotným aktualizovaním sa ale určite uistite, že máte vytvorenú zálohu systému. Problémy pri aktualizovaní sa môžu vyskytnúť najmä na starších zariadeniach. Samotný Microsoft nedoporučuje aktualizovanie starších zariadení v prvej vlne. Na starších zariadeniach sa prípadné problémy môžu prejaviť v oveľa väčšom merítku, čo by pre majiteľov takýchto počítačov znamenalo zbytočné problémy. Všetky podstatné informácie o aktualizácií October 2018 Update nájdete tu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close