Windows 10 môže byť posledným systémom od Microsoftu

Windows 95

Jerry Nixon výkonný riaditeľ vývoja Microsoftu pre spravodajský portál BBC naznačil, že spoločnosť chystá revolúciu v spôsobe ako predáva a označuje jeho najznámejší produkt „Windows“. S vysokou pravdepodobnosťou Microsoft síce bude pokračovať v označení operačného systému  ako Windows, ale už nebude vytvárať „veľké“ verzie, ktoré zvyčajne dostali prívlastok v podobe roku, v ktorom boli vydané (napr. 95, 98,…).

Microsoft sa chystá totiž svoj systém aktualizovať priebežne a podľa slov Nixona „Windows budeme doručovať ako službu“ ďalej dodal „A tá bude prinášať nové inovácie či aktualizácie priebežne. Očakávame tak pre Windows dlhú budúcnosť.“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Otázkou teraz zostáva ako Microsoft bude presviedčať ľudí aby si aktualizovalo ich systém na pravidelnej báze a hlavne ako si jeho zákazníci zvyknú na túto zmenu. Na druhej strane, ale treba dodať, že zmena tejto politiky Microsoftu určite poteší mnohých vývojárov, ktorí vďaka  nej budú v podstate vyvíjať aplikácie, ako aj hry pre „jeden“ operačný systém.

Aký je váš názor na zmenu tejto obchodnej politiky Microsoftu?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre