VIDEO: Počítač za 9 dolárov

Počítač za 9 dolárov

Na známej americkej stránke KickStarter, ktorá sa venuje ako už z názvu možno tušíte tzv. stratup-ovým projektom sa objavil skutočne výnimočný projekt, ktorý by mohol priniesť PC do každej rodiny bez ohľadu na rozpočet.
Počítač, ktorý nesie názov „C.H.I.P.“ totiž výrobca ponúka za 9 dolárov (áno čítate správne 9 dolárov). Pritom samotné parametre hoci nepatria do High-end kategórie (procesor Allwinner A13 s taktom 1 GHz, 512 MB operačnú pamäť a 4 GB úložisko. Súčasťou základnej výbavy je podpora bezdrôtových technológií Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0), ale určite postačia na základnú prácu ako je browsovanie po internete, napísanie textového dokumentu a podobne. Za drobný príplatok (zhruba 30 dolárov) si budete môcť dokonca dokúpiť špeciálny 4,3 palcový displej, ktorý dokáže toto zariadenie premeniť na „vreckový“ počítač.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak sa rozhodnete podporiť daný projekt kúpou zariadenia možno budete  prekvapený cenou poštovného, ktoré niekoľkokrát prevyšuje samotné zariadenie (20-30 dolárov) avšak je to spôsobené tým, že samotný PC je posielaný z USA.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre