Windows 10 April Update si na zariadeniach s vybranými Intel SSD úložiskami nenainštalujete

windows 10 april update
Zdroj: vlastný

Aprílová aktualizácia operačného systému Windows 10 sa na zariadenia po prvýkrát dostala ešte na konci apríla. Používatelia museli vždy siahnuť po ručnom aktualizovaní ich zariadenia, keďže automatické aktualizovanie zariadení, bolo spustené len pred niekoľkými hodinami. Aktualizácia prišla s viacerými chybami, ktoré používateľom znepríjemňujú používanie novej verzie Windowsu, alebo ju dokonca ani nedokázali nainštalovať. Do dnešného dňa ale nebol známy dôvod, prečo sa na niektorých zariadeniach nová aktualizácia nedá nainštalovať. História sa opakuje a operačný systém Windows opätovne blokuje inštalovanie aktualizácií na vybraný tip SSD úložísk od Intelu.

Na odstránenie chyby neexistuje riešenie

Microsoft Moderator na komunitnom fóre spoločnosti oficiálne potvrdil, že sa na niektorých zariadeniach s SSD úložiskom od spoločnosti Intel vyskytuje kritická, zatiaľ neodstrániteľná chyba. Kritická chyba ovplyvňuje veľké množstvo počítačov s SSD úložiskami od Intelu a na takýchto zariadeniach spôsobujú úplné zlyhanie systému. Po začatí inštalovania aktualizácie sa zariadenie pustí do inovácie, no systém ju nedokáže dokončiť. Jediným možným riešením je rollback na predošlú verziu operačného systému Windows 10. Samozrejme, Microsoft sľubuje, že problém odstráni behom niekoľkých dní, no dobre poznáme jeho zodpovednosť. Podobný problém sa vyskytol aj pri predošlej veľkej aktualizácií a tiahol sa s ňou niekoľko mesiacov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Microsoft momentálne blokuje niektoré zariadenia s SSD úložiskami značky Intel od inštalácie aprílovej aktualizácie, kvôli známej nezlúčiteľnosti, ktorá môže spôsobiť vážne problémy s výkonom a stabilitou. Pre tento problém neexistuje žiadne riešenie, „ napísal Microsoft Moderator na komunitnom fóre.

Ďalší dôvod pre neaktualizovanie systému

So smútkom musíme skonštatovať, že sa jedná o ďalší obrovský dôvod, prečo radšej nesťahovať nové aktualizácie operačného systému Windows 10. Najlepším spôsobom je zrejme chvíľku si počkať na časom odhalené problémy a po aktualizovaní siahnuť až po ich odstránení.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre