Odhalenie názvu ďalšej veľkej aktualizácie Windowsu naznačuje, že bude dostupná už čoskoro

windows 10 april update
Zdroj: vlastný

19H1 je kódové označenie ďalšej veľkej aktualizácie pre Windows 10 počítače. Update by mal priniesť viacero noviniek ako je napríklad zrkadlenie hovorov zo smartfónu do počítača, funkciu SETS, ktorej cieľom je zefektívniť prácu s viacerými oknami súčasne a podobne.

Najnovšie posledná aktualizácia v rámci programu Windows Insider – Fast Ring (pozn. redakcie: testovací program Microsoftu kde testuje ešte neoficiálne dostupné aktualizácie) prezrádza viacero noviniek. Jednou z nich je, že sa konečne zostavenie Windowsu posúva z buildu 1809 na 1903. Upozornil na nato známy IT nadšenec Tero Alhonen, ktorý je známy v kuloároch Windowsu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Číselné označenie zostavenia Windowsu naznačuje jeho RTM verziu (Ready To Manufacture, teda pripravený do výroby). Zároveň v rámci statusu vyššie si všimnite predposledný riadok „Windows 10 April 2019 Update/Server 1903“, ktorý naznačuje, že aktualizácie bude dostupná pre širokú verejnosť v apríli tohto roka.

Hoci sa nejedná o „zákon“ vytesaný do skaly, ale ak založíme tento predpoklad dostupnosti updatu na skúsenostiach z minulosti tak môžeme s veľkou pravdepodobnosťou hovoriť, že ďalšia veľká aktualizácia pre Windows 10 počítače je doslova na spadnutie a bude tu čo nevidieť.

Zdroj: Twitter via Neowin.net  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre