APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp v tichosti pridal funkciu pripnutia dôležitých správ na vrch konverzácie. Takto funkciu funguje a tu ju nájdete

WhatsApp dostal ďalšiu funkciu. Ide síce o drobnosť, no o to viac je užitočná.

V minulosti WhatsAppu mnohí vyčítali, že do aplikácie pribúdajú vylepšenia raz za uhorský rok. No to sa ale v uplynulých mesiacoch zmenilo. Vývojári aplikácia predstavujú nové funkcie ako na bežiacom páse. Napríklad, nedávno sme upozornili na viacero nových AI funkcií, ktoré sú už dnes dostupné pre prvých používateľov. Alebo sme vám dali do pozornosti novú funkciu zámku chatu, pomocou ktorej môžete chrániť tie najcitlivejšie konverzácie, aby sa k ním nedostala cudzia osoba. Ale tých noviniek, ktoré pribudli, je oveľa viac.

WhatsApp predstavil funkciu pripnutia dôležitých správ na vrch četu

Najnovšie WhatsApp predstavil ďalšiu novinku. Upozornil na ňu v tichosti len jedným príspevkom na sociálnej sieti X.com (pozn. redakcie: predtým Twitter.com).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp konkrétne predstavil funkciu špendlíka, pomocou ktorého môžete pripnúť tie najdôležitejšie správy na vrch konverzácie, aby ste ich mali stále po ruke. Ušetrí vám tak napríklad čas, ak sa s niekým na dačom dohodnete, a neskôr sa budete chcieť dopátrať k tomu, na čom ste sa vlastne dohodli.

„Predstavujeme pripnuté správy 📌 teraz môže mať každý prehľad o čete tým, že bude mať dôležité správy vo vrchnej časti“, píše WhatsApp v príspevku nižšie.

Ako pripnúť správu na vrch konverzácie?

Pripnutie dôležitých správ na vrch konverzácie je veľmi jednoduché. Nezaberie vám to viac, ako pár sekúnd. Môžete tak spraviť potom, ako kliknete na tri zvislé bodky (resp. šípku dole, ak máte iPhone) a potom z ponuky vybrať možnosť pripnutie. Samotnú správu môžete na vrch pripnúť na 24 hodín, 7 dní alebo mesiac.

Ak pripnutie správy budete chcieť neskôr zrušiť skôr, ako uplynie čas na jej pripnutie, tak stačí len podržať správu. Následne vám vyskočí možnosť, pomocou ktorej budete môcť zrušiť pripnutie.

V prípade skupinových konverzácií, budú mať na výber ich administrátori možnosť povoliť túto funkciu ostatným používateľom. Predvolene môžu ale správu pripnúť na vrch len oni.

Čo sa týka dostupnosti funkciu, tak WhatsApp ju už začal zavádzať. Ak ju ešte neevidujete, tak vedzte, že v najbližších hodinách alebo dňoch, sa to zmení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close