APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp uvoľňuje pre počítačovú verziu aplikácie dlho žiadanú funkciu. Využijete ju?

Počítačová verzia aplikácie WhatsApp dostáva dlho žiadanú funkciu.

WhatsApp je v súčasnosti jednou z najviac diskutovaných komunikačných platforiem. Dôvodom je ohlásená zmena podmienok používania, ktorá vyvolala v očiach používateľov odpor voči službe. Dôvodom je, že prostredníctvom služby budú zbierané ďalšie dáta a následne ďalej spracovávané. WhatsApp po ohlásení týchto zmien dokonca odsunul ich účinnosť, aby lepšie vysvetlil nadchádzajúce zmeny, a tak pozastavil odliv používateľov, ktorý využili konkurenčné platformy, najme Telegram a Signal.

Hoci služba mení podmienky používania, tak aj napriek tomu, vývojári aj naďalej pracujú na nových funkciách, aby spravili zo služby ešte atraktívnejšiu komunikačnú platformu. Nedávno sme mohli čítať napríklad o funkcii stlmenia zvuku pri zdieľaných videách, či o funkcii využívania WhatsAppu ako poznámkového blogu. Rovnako sa spomínala aj funkcia automatického mazania odoslaných multimediálnych sprav.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová funkcia pre počítačovú verziu WhatsAppu  je na ceste

Najnovšie spoločnosť prostredníctvom svojho oficiálneho blogu oznámila ďalšiu funkciu, ktorú začína distribuovať medzi používateľov. Nová funkcia sa tentokrát dotýka počítačovej verzie aplikácie. WhatsApp konkrétne píše o podpore videhovorov, ktoré boli doposiaľ výsadou len mobilnej verzie aplikácie.

„S nadšením vám predstavujeme novú funkciu súkromných a bezpečných osobných hlasových hovorov a videohovorov cez počítačovú aplikáciu WhatsApp.“ píše WhatsApp v publikovanom blogu.

WhatsApp videohovory desktopWhatsApp videohovory desktop
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp ďalej vysvetľuje, že hovory sú aj naďalej šifrované pričom adresát hovoru nebude mať k dispozícii informáciu, či mu voláte zo smartfónu, alebo z počítača. Rovnako vývojári služby hovoria, že táto funkcia je momentálne uvoľňovanou pre individuálne hovory, a neskôr bude sprístupnená aj pre skupinové hovory. Zároveň treba dodať, že na to, aby ste mohli funkciu využívať (ak ju už máte dostupnú), tak je potrebné, aby ste mali Windows 10 od verzie 1903, prípadne macOS 10.13, alebo novší.

V prípade, ak ešte nevyužívate počítačovú verziu služby WhatsApp, tak vám dávame do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close