APLIKÁCIE A HRYBezpečnosťSpravodajstvo

WhatsApp rieši jeden z najväčších nedostatkov režimu miznúcich správ. Konečne bude bez „háčikov“!

WhatsApp rieši jeden z najväčších nedostatkov režimu miznúcich správ.

WhatsApp ešte koncom minulého roka začal distribuovať pre širokú verejnosť nové možnosti prispôsobenia funkcie miznúcich správ. Používatelia dostali do rúk nástroj, prostredníctvom ktorého mohli režim miznúcich správ zapínať pri nových chatoch automaticky. Zároveň pribudli aj nové nastavenia súvisiace možnosťou prispôsobenia časového intervalu, kedy malo dôjsť k odstráneniu správ.

Tento režim si medzičasom obľúbili státisíce používateľov. Mal však jeden neduh, ktorý WhatsApp v najnovšej aktualizácii aplikácie pre Android a iOS opravuje. Na tému upozorňuje portál wabetainfo.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Komunikácia v režime miznúcich správ bude bezpečnejšou

Ak ste v tomto špeciálom režime odosielali multimediálne súbory, napríklad fotografie, či obrázky, tak sa automaticky ukladali do galérie telefónu. Zdá sa však, že posledná verzia aplikácie tento problém rieši.

Používatelia s verziou aplikácie 2.22.4.14 sa môžu stretnúť s hláškou, ktorá ich pri nových chatoch upozorní, že WhatsApp vypína „viditeľnosť médií“ v režime miznúcich správ v galérii telefónu. Ako môžete vidieť na snímkach obrazovky nižšie, tak služba prednastaví automatické ukladanie fotografií do zariadenia ako vypnuté.

WhatsApp oznamenie o neukladani fotografii v rezime miznucich sprav
Zdroj: wabetainfo.com

Druhým dychom ale treba uviesť, že používatelia majú stále k dispozícii možnosť manuálneho uloženia fotografií a obrázkov do telefónu, upozorňuje portál. Wabetainfo záverom dodáva, že zmeny v novej verzii aplikácie by mali byť postupne zavedené v prax v priebehu najbližších hodín až dní.

Uvítate nadchádzajúce zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close