APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp prináša novú funkciu: Umožní nám ďalší spôsob komunikácie. Funkciu už majú prví používatelia dostupnú

WhatsApp ponúkne po novom možnosť odosielania krátkych video správ, ktoré uľahčia komunikáciu. Podobať sa budú na hlasové správy.

Služba WhatsApp je v poslednej dobe jedna novinka za druhou, nakoľko len v posledných týždňoch sme sa dozvedeli o viacerých prelomových funkciách. Teraz sa môžeme pozrieť na ďalšiu novú funkciu, ktorá nám uľahčí aj spríjemní komunikáciu s našimi priateľmi a známymi. Ak aj vy radi posielate hlasové správy, tak by ste mali spozornieť, pretože nová funkcia odosielanie hlasových správ posunie na ďalšiu úroveň. Komunikačná platforma, ktorá spadá pod spoločnosť Meta rovnako ako Facebook či Instagram nám umožní odosielať nielen hlasové správy, no aj video správy. Ako bude táto funkcia vyzerať si teraz prezradíme v našom článku. Bližšie informácie nám priniesol portál wabetainfo.com.

WhatsApp prináša tzv. video správy

Príchod hlasových správ do komunikačných aplikácií výrazne uľahčil možnosť komunikácie medzi používateľmi. Vo chvíli, kedy sa vám nedalo jednoducho písať, mali ste k dispozícii len jednu ruku alebo jednoducho vám písanie prišlo zdĺhavé, ste túto funkciu určite ocenili. Teraz sa však WhatsApp rozhodol túto možnosť ešte posilniť tým, že prinesie aj možnosť odosielania video správ. Tie sa budú podobať na už nám známe hlasové správy, pridá sa k nim však aj možnosť obrazu, čo urýchli komunikáciu medzi používateľmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp video správy
Zdroj: wabetainfo.com

Video správy sa budú posielať rovnakým spôsobom ako hlasové správy a budú dostupné prostredníctvom rovnakého tlačidla ako aktuálne dostupné hlasové správy. Jediným rozdielom teda bude to, že sa k tomuto krátkemu formátu správy pridá aj video. V konečnom dôsledku by si rovnaký koncept správ mohli adaptovať aj ďalšie komunikačné platformy, medzi ktoré zaradíme už spomínaný Facebook či Instagram. Uvidíme však, ako sa tento koncept správ uchytí v rámci platformy WhatsApp, do ktorej už postupne nová funkcia prichádza.

Kedy uvidíme video správy aj v našich smartfónoch?

Podľa nášho zdroja už prví používatelia služby WhatsApp môžu video správy využívať. Aktuálne by sa nová funkcia mala nachádzať v rámci beta verzie aplikácie pre Android aj systém iOS. Okrem toho sa však novinka pravdepodobne dostane ďalej už v najbližších týždňoch. Ak teda patríte medzi používateľov tejto komunikačnej platformy, s najväčšou pravdepodobnosťou sa s video správami stretnete čoskoro aj vy.

WhatsApp aplikacia_titulka
Zdroj: oasisamuel / Shutterstock.com

Zhrnieme si však posledné funkcie, ktoré WhatsApp avizoval pre svojich používateľov v posledných týždňoch. Jednou z nich je možnosť využívania viacerých účtov v rámci jednej aplikácie. Okrem toho sa stretneme s možnosťou využívania toho istého účtu na viacerých smartfónoch. Tešiť sa môžeme aj na zavedenie používateľských mien namiesto našich telefónnych čísel. WhatsApp v poslednej dobe teda prináša množstvo noviniek, ktoré už čoskoro zaregistrujeme aj v našich telefónoch.

Využili by ste možnosť posielania krátkych video správ? Alebo vám táto funkcia príde nepraktická? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close