APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pravdepodobne odstráni jedno z obmedzení, ktoré je dlhodobo pod kritikou používateľov

WhatsApp pravdepodobne už čoskoro dá zelenú odosielaniu multimediálnych súborov vo vysokej kvalite.

Len niekoľko dní dozadu vyplávalo na povrch, že vývojári aplikácie WhatsApp aktívne pracujú na tom, že používatelia budú môcť odosielať prostredníctvom služby videá bez straty kvality

Najnovšie portál WABetaInfo upozorňuje to, že nejde o jedinú novú funkciu, na ktorej vývojári aktívne pracujú. Podľa zistení portálu,  služba dostane rovnakú funkciu aj v prípade možnosti odosielania fotografií. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp umožní odosielanie obrázkov a videí vo vysokej kvalite 

V súčasnosti, keď chceme odosielať videá, či obrázky vo vysokej kvalite, tak sa musíme uchyľovať k rôznym trikom. Napríklad, používatelia za týmto účelom musia odosielať videá a fotografie ako dokumenty, alebo ich zdieľať prostredníctvom cloudových služieb. Inými slovami, musíme „vymýšľať spôsoby“, ako obísť aktuálne obmedzenia. Tomu by mohlo byť už čoskoro koniec.

Podľa zistení portálu sa zdá, že WhatsApp toto obmedzenie plánuje ukončiť. Vo verzii aplikácie 2.21.14.16 WhatsApp Beta, ktorá je teraz k dispozícii na stiahnutie prostredníctvom Google Play, sa zobrazuje možnosť vybrať si z troch typov kvality: automatická, lepšia kvalita alebo úsporná. 

WhatsApp moznost nastavenia kvality odoslania fotografii
Zdroj: wabetainfo

Portál ďalej dodáva, že funkcie je však momentálne skrytou a nie je k dispozícii pre používateľov. Sprístupnenie funkcie sa však zdá byť bezprostredné a je pravdepodobné, že v priebehu najbližších dní, až týždňov, by funkcia mohla byť dostupnou, ak nie pre všetkých, tak aspoň pre BETA testerov. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close