WhatsApp pracuje na populárnej funkcii, ktorú poznáme z iných obdobných služieb. Uvítate ju? My teda áno!

WhatsApp dostane do vienka novú funkciu, ktorú dobre poznajú napríklad používatelia aplikácie Skype.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Platforma WhatsApp je aktuálne najrozšírenejšou četovaciou službou na svete, ktorú mesačne aktívne používa viac ako 2 miliardy používateľov. Populárnou je nielen vďaka intuitívnemu rozhraniu, ale aj pre svoje funkcie. Naposledy vývojári aplikácie pridali do služby možnosť označovania správ prostredníctvom emoji. Spomenúť môžeme ale aj funkciu, ktorá nás upozornení pred odoslaním multimediálneho súboru, komu posielame tento typ súboru, aby sme sa napríklad vyhli nechcenému odoslaniu fotografie inej osobe, ako sme zamýšľali.

No zdá sa, že čoskoro naprieč WhatsApp pribudne ďalšia funkcia, upozorňuje portál wabetainfo.com. O čo ale konkrétne ide?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp dostane do vienka užitočnú funkciu

Určite ste už odoslali správu, ktorú ste nenapísali podľa svojich predstáv. Mohli ste v správe napísať hrúbku, ktorá „vypaľuje oči“, alebo ste mohli niečo napísať slovami, ktoré by ste neskôr povedali inak. V týchto situáciách môžeme vymazať odoslanú správu. No zdá sa, že čoskoro pribudne funkcia, vďaka ktorej nebudeme musieť správu odstrániť, ale budeme ju môcť po odoslaní ešte upraviť.

Portál v súvislosti s touto funkciou zdieľal snímky obrazovky, na ktorých je vidno možnosť úpravy odoslanej správy potom, ako ju používateľ dlhšie podrží.

whatsapp funkcia upravy odoslanej spravy
Zdroj: wabetainfo.com

Wabetainfo ďalej píše, že podľa všetkého nebude mať druhá strana možnosť vidieť históriu úprav správ. Portál sa odvoláva na aktuálny zdrojový kód aplikácie, prostredníctvom ktorej odhalili funkciu úpravy odoslanej správy. Druhým dychom Wabetainfo ale dodáva, že funkcia je stále vo vývojí a aktuálne nevie so stopercentnou istotou povedať, či nakoniec vývojári aplikácie neimplementujú do aplikácie aj históriu úprav správ.

Záverom treba uviesť, že aktuálne nepoznáme bližšie podrobnosti o tom, kedy funkcia zavíta aj do komerčne dostupnej verzie aplikácie. Pevne ale veríme, že to nebude trvať dlho.

Uvítate funkciu úpravy odoslanej správy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre