NávodySpravodajstvo

WhatsApp prináša aktualizáciu, s ktorou už nikdy nepošlete fotku nesprávnemu kontaktu

Posledná aktualizácia aplikácie WhatsApp prináša užitočnú funkcionalitu, pomocou ktorej už nespravíte chybu pri zdieľaní fotiek.

Situácia, ktorá sa minimálne raz stala každému z nás. V galérii smartfónu máte fotku alebo video, ktoré chcete zdieľať so svojím priateľom. Nástroje na zdieľanie v galérii sú jednoduché a na odoslanie fotky stačí doslova pár klikov. No pri otvorení zoznamu kontaktov v aplikácii WhatsApp sa prekliknete a fotografiu odošlete nesprávnemu kontaktu. Takéto faux pas vie mať niekedy veľmi negatívne následky.

WhatsApp pridáva vrstvu overenia

Pri výbere prijímateľa danej fotografie alebo videa vidíme jeho meno iba pri výbere. Ak sa v tejto časti preklikneme, už meno prijímateľa neuvidíme. V druhom kroku odoslania sa väčšinou sústredíme na finálnu úpravu fotografie, prípadne na pridanie nejakého textu. Po daných úpravách ale aj zabudneme na to, komu fotografiu odosielame.

Presne na túto situáciu WhatsApp pridal ďalšiu vrstvu overenia. Riešenie je pritom veľmi jednoduché, no vie zabrániť veľkým nedorozumeniam.

Zobrazenie prijímateľa aj v editore

Postup odoslania fotografie sa pritom vôbec nemení. V galérii si vyberiete vami požadovanú fotku alebo video a zdieľate ju rovnako, ako predtým.

whatsapp zdieľanie fotky galéria
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí zoznam kontaktov, v ktorom sa ale človek vie jednoducho prekliknúť a prípadne pridať k prijímateľom neželanú osobu.

whatsapp zoznam kontaktov
Zdroj: vosveteit.sk

Celú túto situáciu ale rieši zobrazenie prijímateľa v spodnej časti editora. Vy si tak pred odoslaním skontrolujete meno prijímateľa, ktoré je umiestnené ideálne hneď vedľa šípky s funkciou Odoslať. Ak zistíte, že ste sa pomýlili, tak jednoducho kliknete na meno odosielateľa, čo vám znova otvorí zoznam kontaktov. Odtiaľ viete upraviť zoznam prijímateľov.

whatsapp meno príjemcu
Zdroj: vosveteit.sk, Zobrazenie prijímateľa vo WhatsApp editore

Takéto šikovné riešenie vás vie ušetriť od mnohých nedorozumení. Túto aktualizáciu preto určite ocenia ľudia, ktorí zdieľajú fotky v rýchlom tempe a často sa prekliknú.

Je treba dodať, že funkcionalita je momentálne dostupná iba v Beta verzii aplikácie WhatsApp. Jej príchod do stabilnej verzie ale môžeme očakávať v najbližších dňoch.

A čo si o tejto jednoduchej, no užitočnej funkcionalite myslíte vy? Napíšte svoj názor dolu do komentárov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close