APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp pracuje na ďalšej užitočnej funkcii, ktorú ocenia mnohí z nás

WhatsApp rozšíri možnosti vyhľadávania textu a ďalšieho obsahu naprieč konverzáciami

WhatsApp v priebehu tohto roka čaká viacero zmien. Jednou z tých najžiadanejších je bezpochyby možnosť používania jedného účtu naprieč viacerými zariadeniami súčasne, či oficiálna podpora pre iPad zariadenia (prostredníctvom natívnej aplikácie). Vývojári aplikácie však pracujú aj na ďalších a dlho žiadaných funkciách.

Nový spôsob vyhľadávania správ v konverzáciách

Portál WABetainfo, ktorý aktívne monitoruje vývoj aplikácie WhatsApp píše, že v najnovšej verzii BETA aplikácie objavili novú a užitočnú funkciu. Konkrétne spomína možnosť vyhľadávania obsahu v existujúcich správach prostredníctvom dátumu. V súčasnosti, ak chce používateľ niečo vyhľadať, tak potrebuje vedieť presný výraz, aby ho mohol dohľadať. Nová funkcia, na ktorú portál upozorňuje umožní vyhľadávanie obsahu podľa dátumu. Po zvolení ikonky vyhľadávania používateľovi vyskočí v spodnej časti rolodex s dátumami. Znamená to, že používateľ bude mať následne na výber dátum, do ktorého bude môcť „skočiť“. Následne si môže vyhľadať potrebné informácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp moznosti vyhladavania_nova funkcia
Zdroj: wabetainfo.com

Funkciu používatelia ocenia hlavne v situáciách, kedy si nepamätajú presne hľadaný výraz alebo v prípadoch, kedy potrebujú dohľadať dokumenty, fotografie či iný multimediálny obsah, ku ktorému sa dostanú touto cestou rýchlejšie.

Jednou z ďalších funkcií, na ktorej WhatsApp aktívne pracuje a momentálne ju postupne uvoľňuje je aj možnosť odosielania platieb prostredníctvom aplikácie. Túto funkciu pred pár dňami spoločnosť sprístupnila v Brazílii pričom využíva technológiu Facebook Pay. Používatelia v danej krajine si tak môžu medzi sebou posielať peniaze ako aj platiť v obchodoch bez toho, aby opustili rozhranie aplikácie.

WhatsApp_platby
Zdroj: WhatsApp

V súčasnosti však nie je známa informácia, kedy spoločnosť sprístupni túto funkciu aj v ďalších regiónoch sveta. Aktuálne je dostupná vo Veľkej Británii, Mexiku, Indii a najnovšie aj v Brazílii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close