WhatsApp má tajné menu. Pozrite sa, ako ho otvoríte. Je to vskutku jednoduché!

Už sa nemusíte prehrabávať množstvom rôznych správ.

WhatsApp_uvodny obrazok
Zdroj: Vosveteit.sk, logo WhatsApp, Pixabay.com

WhatsApp je sama o sebe užitočná aplikácia, ktorá vám ponúka šifrovaný chat s vašimi kontaktmi. Okrem toho je známa aj pomerne bohatou ponukou rôznych nastavení, ktoré slúžia na zlepšenie ochrany vášho súkromia.

Okrem toho aplikácia ponúka aj „tajné“ menu, ktoré vám umožní prístup k základným funkciám, alebo obľúbeným kontaktom pomocou jedného kliknutia. Je to užitočný mechanizmus, ktorý vám môže ušetriť čas pri prehrabávaní sa množstvom rôznych správ, informuje portál Andro4all. Rýchla ponuka dorazila do aplikácie s najnovšou aktualizáciou, ktorú si musíte nainštalovať, ak chcete túto službu využívať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak máte aplikáciu WhatsApp aktualizovanú, už vám nič nebráni v zoznámení sa s novou ponukou možností, ktorá vám môže ušetriť veľa času. Na to, aby ste si rýchlu ponuku otvorili stačí podržať prst na ikone aplikácie WhatsApp, ktorá sa nachádza na vašej domovskej obrazovke.

Po stlačení a podržaní ikony sa vám zobrazí menu, v ktorom uvidíte možnosť rýchleho prístupu ku fotoaparátu a k trom najpoužívanejším kontaktom. Voľba kontaktov sa bude meniť na základe toho, s ktorými ľuďmi dané obdobie najviac četujete.

Aplikácia WhatsApp prichádza s rýchlou ponukou možností
Zdroj: Vosveteit.sk

Majitelia iPhonov sa k rýchlej ponuke dostanú rovnakým spôsobom, no jej ponuka je iná. Pri týchto zariadeniach získate v rýchlej ponuke prístup k vyhľadávaniu, možnosti otvorenia novej konverzácie a ku QR kódu, prostredníctvom ktorého môžete rýchlo zdieľať váš profil.

Ak kliknete na jeden z kontaktov v rýchlej ponuke, okamžite sa dostanete do konverzácie. Kliknutie na možnosť fotoaparátu vám otvorí túto funkciu priamo v aplikácii a vy môžete rýchlo a jednoducho poslať fotografiu jednému z vašich kontaktov.

Urýchlite si prácu s aplikáciou WhatsApp

Rýchla ponuka je užitočný nástroj na šetrenie času, no WhatsApp ponúka ešte ďalšie možnosti, ako si prácu s aplikáciou urýchliť. Jednou z nich je aj vytvorenie priamej skratky na kontakt. Stačí si ho nájsť v aplikácii, označiť si ho podržaním prstu a otvoriť ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu. Otvorí sa vám ponuka kde uvidíte možnosť pridať chat na plochu.

Aplikácia WhatsApp prichádza s rýchlou ponukou možností
Zdroj: Vosveteit.sk

Na domovskej obrazovke sa vám zobrazí nová ikona, ktorá vás navedie priamo na chat s osobou, ktorú ste si vybrali. Vyhnete sa tak zdĺhavému hľadaniu priamo v aplikácii.

Ďalšou možnosťou je pripnutie dôležitých kontaktov na vrch zoznamu. Označte si jeden, alebo viacej rozhovorov a na hornej ponuke nájdete ikonu pripnutia. Kliknite na ňu a všetky označené konverzácie sa budú odteraz držať na vrchu zoznamu.

Aplikácia WhatsApp prichádza s rýchlou ponukou možností
Zdroj: Vosveteit.sk

Pomocou pripnutia konverzácie sa vám už nikdy nestane, že by ste dôležitý kontakt stratili v množstve správ, ktoré sa môžu v aplikácií postupom času nahromadiť. Ak si chcete uložiť jednotlivé správy, stačí si otvoriť konverzáciu, podržať prst na správe a z hornej ponuky vybrať ikonu hviezdičky. Keď sa budete nachádzať v zozname konverzácií, stačí kliknúť na ikonu troch bodiek a vybrať si možnosť správy s hviezdičkou.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre