WhatsApp experimentuje so zaujímavou funkciou pri hlasových správach. O čo presne ide?

WhatsApp uvažuje nad úpravou indikátora hlasových správ.

WhatsApp hlasove spravy
Zdroj: WhatsApp, flaticon

Služba WhatsApp vo všeobecnosti patrí medzi populárne komunikačné platformy. Veľkej obľube sa teší aj v našom regióne, hoci služba bola vo veľkej miere kritizovanou v súvislosti so zmenou podmienok používania služby. Nič to však nemení na tom, že aj napriek kritike, ide aktuálne o najrozšírenejšiu platformu svojho druhu.

Tak či onak, WhatsApp aktívne pracuje na vývoji viacerých funkcií. Jednou z nich je aj možnosť používania služby na viacerých zariadeniach súčasne pričom hlavné zariadenie nemusí byť pripojené k internetu. Nejde však o jedinú funkciu, ktorá by mala zavítať v dohľadnej budúcnosti do služby. Nedávno sme vás napríklad informovali o funkcii odoslania multimediálne obsahu, ako sú fotografie či videá, v špeciálnom režime. Ide o takzvaný režim „vidieť iba raz“. Režim umožní odoslanie fotografie, či videa, ktoré si bude môcť jeho adresát pozrieť iba raz. Následne sa prijatá správa automaticky odstráni. Táto funkcia by mala byť distribuovanou podľa aktuálny správ v nasledujúcej aktualizácii aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie sa objavuje ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá tentokrát súvisí s hlasovými správami. Na funkciu ako takú upozorňuje portál wabetainfo. O čo konkrétne ide?

V BETA verzii aplikácie pribudli zvukové vlny pri hlasových správach

Zmenu objavil portál WabetaInfo a hovorí, že už je dostupnou pre prvých testerov aplikácie (2.21.13.17). Ide konkrétne o funkciu zvukových vĺn, ktoré sa používateľom zobrazujú pri prehrávaní hlasových správ. Ako môžete na snímke obrazovky nižšie vidieť, tak zvukový indikátor bol nahradený zvukovými vlnami. Neznamená to však, že adresát správy nemôže pozastaviť, či posunúť prehrávania správy. Používateľ môže so správou interagovať pomocou dotykových gest priamo na vlne.

WhatsApp_hlasove spravy_zvukove vlny
Zdroj: wabetainfo

V závere však treba dodať, že nejde o prekvapenie, že WhatsApp pracuje na tejto funkcii. Tá je už prítomnou nielen v Instagrame, čo je sesterský projekt WhatsAppu, ale aj v konkurenčnom Telegrame. Tak či onak, ide o drobnú zmenu, ktorej cieľom vo všeobecnosti je zmodernizovať rozhranie aplikácie.

Portál okrem iného dodáva, že táto zmena je postupne uvoľňovaná pre všetkých používateľov zapojených v beta programe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre