Vieme, kedy predstavia nadstavbu MIUI 13! Ktoré smartfóny budú kompatibilné?

MIUI 13 sa chystá na svoju premiéru, ktorá by mala prísť už o pár týždňov. Ktoré smartfóny budú s "trinástkou" kompatibilné?

MIUI13_2
Zdroj: Xiaomiportal.sk

Čakáte na nadstavbu MIUI 12.5? Tá je dostupná už pre široké spektrum smartfónov, no už čoskoro sa začneme obzerať za ešte novším systémom. Xiaomi konečne plánuje predstaviť dlhoočakávanú „trinástku“, o ktorej sme vôbec nevedeli, či bude predstavená tento rok. Známa skupina leakerov Xiaomiui prostredníctvom sociálnej siete Twitter teraz poukazuje na odkaz z čínskej siete Weibo, kde je potvrdené, že nadstavba MIUI 13 príde už o pár týždňov. Kedy konkrétne sa na novú nadstavbu môžeme tešiť a ktoré smartfóny budú kompatibilné? Pozrite sa na to s nami!

Kedy nadstavbu MIUI 13 predstavia?

Príde vám, že sa rozprávame o novej nadstavbe príliš skoro? Veď MIUI 12.5 ešte nie je dostupná vo všetkých smartfónoch! Vôbec však nie je skoro na MIUI 13, ktorá síce bude predstavená už čoskoro, no kým sa dostane do prvých smartfónov ubehne nejaký čas.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vďaka vyjadreniu predstaviteľa spoločnosti Xiaomi teraz máme obraz o príchode novej verzie nadstavby, pretože by mala byť predstavená už v auguste. Zatiaľ však nie je známe, kedy konkrétne by mala byť nadstavba predstavená, na oficiálny dátum si teda budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Ktoré smartfóny budú s novou nadstavbou kompatibilné?

Ako sme už pred pár dňami spomínali prostredníctvom nášho sesterského portálu xmobile.sk, nadstavba MIUI 13 by sa mala dostať do smartfónov, ktoré nie sú na trhu viac ako dva roky. Konkrétne sa rozprávame o celkom širokom spektre smartfónov, no Xiaomi je poslednou dobou plné prekvapení, neprekvapilo by nás teda, keby sa tento zoznam ešte rozšíril. O ktoré modely teda ide?

  • Séria Mi 11
  • Séria Mi 10 vrátane modelov zo série Mi 10T
  • Séria Mi 9
  • Séria Redmi K40 (Mi 11i a Poco F3 v Európe)
  • Séria Redmi K30 (Poco F2 Pro v Európe)
  • Séria Redmi Note 10
  • Séria Redmi Note 9
  • Séria Redmi Note 8 (pravdepodobne nie všetky modely)
  • Séria Mi Note 10

Ako sme však spomínali, vysoká pravdepodobnosť získania aktualizácie má i séria Redmi K20, ktorú u nás poznáme ako Mi 9T a k sérii Mi Note 10 sa viaže i model Mi 9 Lite, ktorý by aktualizáciu získať mohol tiež.

Akú stratégiu nakoniec Xiaomi zvolí pri aktualizácii na MIUI 13 nakoniec uvidíme už o pár týždňov, je však váš model na predbežnom zozname? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre