WhatsApp bude zobrazovať toto upozornenie v súvislosti so zmenami podmienok používania služby

Cieľom WhatsAppu je lepšie odkomunikovať nové podmienky používania služby.

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

Platforma WhatsApp nie tak dávno získala extra pozornosti potom, ako oznámila zmenu podmienok používania služby. Tá súvisela s hlbším prepojením dát z WhatsAppu so sociálnou sieťou Facebook. Vyústilo to dokonca do toho, že mnoho používateľov sa rozhodlo platformu opustiť a prejsť na konkurenčné služby. Nehovoríme pritom o tisícoch, ale o miliónoch používateľoch. Napríklad na Signal, ktorý nestíhal vybavovať nové registrácie, či Telegram, ktorý sa stal najsťahovanejšou aplikáciou minulého mesiaca.

WhatsApp v dôsledku masívneho odlivu používateľov odložil zavedenie aktualizovaných podmienok na neskôr, konkrétne na máj tohto roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto notifikácia bude sprevádzať WhatsApp

Najnovšie portál wabetainfo poukazuje na notifikáciu, ktorá sa objavila vo vývojárskej verzii služby WhatsApp (ide o beta zostavenie 2.21.4.13). Cieľom nového upozornenia je lepšie odkomunikovať nadchádzajúce zmeny. Wabetainfo hovorí, že táto zmena má umožniť používateľom prehodnotiť politiku spoločnosti a získať lepšiu predstavu o tom, ako sa ich nové zmeny dotknú.

Nové zmluvné podmienky majú totiž podnikom umožniť využívanie dát, ktoré získajú prostredníctvom komunikácie so zákazníkmi prostredníctvom WhatsAppu za účelom, aby vedeli poskytovať lepšie služby. Môžeme zároveň predpokladať, že tieto dáta budú rovnako využívané za účelom lepšieho cielenia reklamy na platforme Facebook.

WhatsApp v rámci upozornenia píše, že súkromná konverzácia aj naďalej zostáne súkromnou a rovnako aj šifrovanou pomocou protokolu End-to-end.

Rovnako prízvukuje, že je v rukách používateľov, či budú touto cestou komunikovať s podnikmi. Inými slovami hovorí, že ak nechceme, aby boli spracovávané údaje z komunikácie s firmami, tak nemáme s nimi touto cestou komunikovať. V závere notifikácie WhatsApp píše, že nové podmienky používania nadobudnú platnosť 15. mája 2021. Zároveň WhatsApp v upozornení zdôrazňuje, že všetky konverzácie s podnikmi budú jasne označené, aby používateľ mal jasno v tom, a aký typ komunikácie ide.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre