APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp (BETA) odhaľuje funkciu reakcií na správy spolu s novým dizajnom četovacích bublín. Páčia sa vám zmeny?

Vývojárska verzia služby WhatsApp odhaľuje nielen nový vzhľad četovacích bublín, ale i funkciu reagovania na správy.

Služba WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie četovacie platformy na svete. Jej vývojári neustále pracujú na rôznych funkciách, prostredníctvom ktorých postupne vylepšujú aplikáciu. Nedávno sme napríklad upozorňovali na to, že vývojári aplikácie pracujú na vylepšeniach v súvislosti s funkciou miznúcich správ.

Nejde však o jedinú zmenu, na ktorej vývojári služby aktívne pracujú. Rovnako sme upozorňovali aj na nové možnosti reakcií na prijaté správy. Hoci už takmer 2 týždne vieme, že služba v dohľadnej dobe dostane túto funkciu, tak aj napriek tomu, sme doposiaľ reálne nevideli, ako bude vyzerať. To sa najnovšie mení.

WhatsApp ponúkne možnosť reagovania na správy

Portál wabetainfo najnovšie upozorňuje na niekoľko zmien, ktoré sa objavili vo vývojárskej verzii aplikácie (2.21.13.2). Prvou z nich sú reakcie na prijaté správy. Ako môžete vidieť nižšie, tak používatelia budú môcť reagovať na prijaté správy hneď niekoľkými rôznymi emotikonmi. Funkcia by mala vo svojej podstate fungovať obdobne, ako je to v prípade aplikácie Messenger od Facebooku, kde dnes môžu používatelia reagovať na prijaté správy rôznymi emotikonmi. Očakáva sa, že funkcia bude fungovať obdobne a teda, po dlhšom podržaní správy, používateľovi sa zobrazí ponuka s emotikonmi, ktorými bude môcť označiť prijatú správu. Viď snímku obrazovky nižšie.

whatsapp_reakcie na spravy
Zdroj: wabetainfo

Druhá zmena sa dotýka vzhľadu četovacích bublín. Ako môžete nižšie vidieť, tak vývojári služby majú v pláne „osviežiť“ vzhľad bublín so správami. Nový dizajn je po novom viac zaoblený, je použitý nový odtieň zelenej, a bublina ako taká, je o niečo málo väčšou, ako tomu bolo doposiaľ.

WhatsApp novy vzhlad cetovacich bublin
Zdroj: wabetainfo

Očakáva sa, že upravený vzhľad četovacích bublín bude dostupných pre širokú verejnosť spolu s uvoľnením jednej z ďalších aktualizácií pre aplikáciu. Čo sa týka funkcie reakcií na správy, tak dnes nevieme ešte povedať, kedy presne bude táto funkcia dostupnou pre širokú verejnosť.

Ako sa vám pozdávajú očakávané zmeny? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close