WhatsApp: „Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby, tak vám účet neodstránime“. Kde je však háčik?

WhatsApp prízvukuje, že ak nepotvrdíte nové podmienky používania, tak vám účet neodstráni. Je tam však jeden háčik.

WhatsApp vymazanie uctu
Zdroj: Vosveteit, WhatsApp, Cleanpng

15. máj sa nezastaviteľne blíži a spolu s príchodom tohto dátumu, používatelia služby WhatsApp musia potvrdiť nové podmienky používanie. Tie v mnohých prípadoch vzbudzujú vášne. Dôvodom je, že služba chce zbierať údaje, ktoré budú môcť byť následne spracovávané a využité napríklad na lepšie cielenie reklamy. Treba však dodať, že ide primárne o údaje z konverzácií, ktoré používatelia budú vykonávať s obchodmi. Ale aj napriek tomu, nemecké úrady sa ozvali a naznačujú, že nové podmienky služby nemusia byť v kostolnom poriadku.

WhatsApp: Ak nepotvrdíte nové podmienky, tak vám účet nezmažeme

Služba WhatsApp najnovšie prostredníctvom svojich stránok informuje verejnosť, že ak nové podmienky nepotvrdíte, tak vám účet nebude odstránený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„V súvislosti s touto aktualizáciou 15. mája nikomu neodstránime účet WhatsApp ani mu aplikácia neprestane fungovať.“ píše WhatsApp.

Ďalej v rámci publikovanej správy WhatsApp hovorí, že ak nepotvrdíte podmienky, tak služba vám budem fungovať v obmedzenom režime. Používatelia stratia prístup ku konverzáciám, ale aj naďalej budú môcť prijímať hovory vrátane videohovorov. Rovnako používatelia budú mať prístup k upozorneniam, ak ich majú povolené, a budú môcť na ne reagovať. Tu však hovoríme už len o upozorneniach, a nie o konverzáciách ako takých.

„Stratíte prístup k zoznamu chatov, ale stále budete môcť odpovedať na prichádzajúce hovory vrátane videohovorov. Ak máte povolené upozornenia, budete na ne môcť klepnúť a prečítať si ich a takisto budete môcť odpovedať na správy alebo zavolať späť, ak ste zmeškali hovor alebo videohovor.“

Kde je háčik?

Služba ďalej dodáva, že na používateľov, ktorí nepotvrdia nové podmienky používania, bude hľadieť ako na neaktívnych používateľov. Čo to však znamená? Že váš účet, hoci nebude zmazaný k 15. máju, ale až po 120-dňoch. Inými slovami, na to aby ste potvrdili nové podmienky, tak budete mať 120-dní. Následne, ak ich nepotvrdíte, tak dôjde k odstráneniu účtu.

„V záujme zachovania bezpečnosti, obmedzenia doby uchovávania údajov a ochrany súkromia používateľov sa účty WhatsApp vo všeobecnosti vymažú po 120 dňoch nečinnosti. Doba nečinnosti je doba, počas ktorej sa používateľ nepripojil k službe WhatsApp.“ píše sa na stránkach podpory spoločnosti.

V prípade, ak by ste chceli zistiť, či ste už potvrdili nové podmienky používania služby, tak vám dávame do pozornosti tento článok, kde sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre