ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Vyzerá to tak, že Google dokončuje práce na funkcii nahrávania hovorov v aplikácii Google Telefón

Prví používatelia vybraných regiónoch sveta hlásia, že aplikácia Google Telefón obsahuje funkciu nahrávania hovorov.

Aplikácia Google Telefón je vstavanou pre telefóny značky Pixel a niektoré zariadenia od spoločnosti Xiaomi (v rámci Európy) a smartfóny spoločnosti Nokia, ktoré sú zapojené v rámci programu Android One. Približne začiatkom roka sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Google pracuje na funkcii nahrávania hovorov v rámci spomínanej aplikácie. Vývojárom z portálu xda-developers.com sa ju dokonca podarilo neskôr aj zapnúť. Okrem funkcie nahrávania však upozornili aj na ďalšie vlastnosti aplikácie spojené s nahrávaním hovorov. Konkrétne hovorili o tom, že nahrávanie nebude anonymným, ale bude upozorňovať protistranu o tom, že hovor je nahrávaným. Malo by  tak ísť o  reakciu na platnú legislatívu v rámci Európy.

Zdá sa, že funkcia je už pripravená na uvoľnenie

V priebehu dnešného dňa, tí istí vývojári, upozornili na to, že Google začal funkciu nahrávania  uvoľňovať vo vybraných regiónov v rámci verzie aplikácie Google Telefón v44. Konkrétne hovoria, že funkcia bola sprístupnená pre prvých používateľov vybraných telefónov Nokia v rámci Indie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál ďalej píše, že funkcia je zatiaľ dostupná len pre malú podmnožinu vybraných majiteľov smartfónov spoločnosti Nokia. Zatiaľ nie je jasné, či túto funkciu v rámci krajiny spustila aktualizácia aplikácia, alebo zmena konfigurácie zo strany servera. Okrem iného sa spoločnosť Google zatiaľ oficiálne nevyjadrila k dostupnosti tejto funkcie naprieč regiónmi sveta.

Za spomenutie ešte stojí, že spoločnosť Google v rámci aplikácie pracuje na funkcii, ktorá by mala používateľom umožniť prijímanie hovorov s jednosmerným videom. Teda napríklad, že Vy uvidíte volajúce, ale on Vás nie.

Phone by Google
Phone by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Okrem iného pred pár dňami bola aplikácia Google Telefón sprístupnená aj pre ďalšie zariadenia ako sú Pixel, Xiaomi a telefóny z programu Android One. Aplikáciu bolo možné stiahnuť napríklad pre zariadenia Oppo Find X2 Pro, LG V60 ThinQ a ďalšie. Konkrétne ide o smartfóny, ktoré majú zdieľanú knižnicu „com.google.android.dialer.support“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close