NávodyXiaomi

Využívate svoj Xiaomi smartfón večer? Neprehliadnite režim večierky! Čo to je a ako funguje?

Režim večierky je užitočným pomocníkom pre váš smartfón, no napriek tomu je často prehliadaný. Pozrite sa, ako ho vo svojom Xiaomi aktivujete.

I napriek tomu, že sa neodporúča tráviť čas pred spánkom na svojom smartfóne, naše zariadenia sa stali našimi vernými spoločníkmi i v tejto dobe. Málokto večer siahne po knihe či sa stretne s rodinou pri televízii, naše smartfóny dokážu pokryť všetky tieto aktivity v podobe e-kníh a rôznych streamovacích služieb. Čo si však budeme navrávať, väčšinu času i tak strávime pri sociálnych sieťach a náš zrak zbytočne trpí. Pre takúto aktivitu klesá i kvalita nášho spánku, no vedeli ste o tom, že sa tieto príznaky dajú aspoň trochu zmierniť? Neprehliadnite tak režim večierky, ktorý ponúka aplikácia Digitálna rovnováha!

Ako režim večierky funguje

Rovnako ako všetky ostatné aplikácie a vychytávky v našich smartfónoch, i režim večierky sa dá vo veľkej časti upraviť. Umožňuje nám priviezť náš smartfón do stavu, kedy nás nebudú rušiť žiadne notifikácie či prichádzajúce hovory. Náš smartfón sa teda prepne do režimu nerušiť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Druhou funkciou režimu je možnosť odfarbiť náš smartfón, teda zbaviť ho všetkých farieb a ponechať displej nášho zariadenia monochromatickým. Táto funkcia je tiež iba jednou z možností, nemusíte ju mať teda popri režime večierky aktívny. I keď musíme uznať, ide o celkom príjemnú zmenu oproti živým farbám navečer.

Poslednou možnou funkciou, ako smartfónu znížiť spotrebu energie je taktiež možnosť vypnutia Always-on displeja v prípade AMOLED displejov. Aby sme však nezabudli, režim večierky sa dá i naplánovať podľa časového rozvrhu či automaticky zapnúť, ak je váš smartfón vo večerných hodinách na nabíjačke.

Ako túto funkciu zapnúť?

Ako sme už spomínali, ide o funkciu aplikácie Digitálna rovnováha od Google. Tento režim je teda dostupný pre smartfóny rôznych značiek, my sa však teraz pozrieme na to, ako ho aktivovať v našom Xiaomi i pomocou nového Centra ovládania. Najprv sa však pozrieme, kde si režim večierky môžeme upraviť priamo v nastaveniach.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Zvoľte možnosť Digitálna rovnováha a rodičovská kontorola
  • Zvoľte možnosť Režim večierky
  • Vyberte možnosť Prispôsobiť

Ak si režim prispôsobíte podľa vlastnej preferencie, prejdeme k tomu, ako režim zapnúť priamo z nášho Centra ovládania. Postupujte podľa nasledujúcich obrázkov.

Režim večierky je naozaj slušným pomocníkom k večernému používaniu vášho smartfónu. Idete ho vyskúšať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close