Využívate nové centrum ovládania vo vašom Xiaomi? Ukrýva sa v nej milá hra. Takto ju zapnete!

Centrum ovládania s novým dizajnom vo vašom Xiaomi s Android 11 skrýva i milú hru známu ako easter egg. Pozrite sa, ako ju zapnúť.

Centrum ovládania Xiaomi
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Operačný systém Android je známy tým, že v sebe skrýva množstvo skrytých funkcií a hier. Tie poznáme pod názvom easter egg, teda v preklade veľkonočné vajíčka. Častokrát ide o vtipné hry, ku ktorým sa častokrát dostaneme náhodou a najznámejšou z nich je hra, ktorú spustíme niekoľkonásobným poklepaním na verziu systému Android v nastaveniach. Tá sa v smartfónoch s operačným systémom Android nachádza už mnoho generácií a pre každú verziu je iná. Teraz sa však pozrieme na inú hru, ktorú dokážeme nájsť vo chvíli, keď máme zapnuté nové centrum ovládania na našom Xiaomi.

Nakŕm a pohraj sa so svojou virtuálnou mačkou

Milá hra nachádzajúca sa vo vašom smartfóne so systémom Android 11 spočíva v tom, že v novom centre ovládania nájdete tlačidlá pre starostlivosť o vašu mačku. Mačka však nie je reálna a v skutočnosti ide len o akúsi notifikačnú bublinu, v ktorej sa mačka zjaví, ak jej niečo chýba.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Svoju virtuálnu mačku môžete „ovládať“ prostredníctvom panelu pre chytrú domácnosť, kde sa miesto ikon pre vaše produkty v domácnosti zjaví miesto pre vodu, jedlo a hračku pre mačku. Pozrite sa, ako sa k tejto milej hre môžete dostať.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia
  • Vyberte možnosť Upozornenia a Centrum ovládania
  • V možnosti Chytrá domácnosť zvoľte Android R Easter Egg

Nové centrum ovládania

Možnosť notifikačnej lišty so zobrazením zariadení chytrej domácnosti do Xiaomi prišla s nadstavbou MIUI 12. Pre zobrazenie tejto hry teda musíte spĺňať dve podmienky – nadstavbu vo verzii najmenej MIUI 12 a systém Android 11. Nové centrum ovládania sa dá zapnúť v rovnakej časti nastavení, ako pri výbere tohto easter egg-u v časti Štýl Centra ovládania.

Ak však nemáte v pláne ponechať si v centre ovládania vašu virtuálnu mačku, stále si tam môžte ponechať ovládanie vašej chytrej domácnosti či spodnú časť lišty ponechať úplne prázdnu.

Poznali ste túto hru vo vašom smartfóne? A aké ďalšie easter eggs ste našli vo svojom zariadení? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre