Vysokorýchlostná pamäť pre stolné počítače Optane od Intelu poskytuje až o 28% vyšší výkon systému

Zdroj: newsroom.intel.com

Minulý týždeň uviedol Intel na trh SSD sériu pamäťovej technológie Intel Optane pre servery. Ponúka bleskurýchle ukladanie alebo kešovanie serverov v datacentrách. Intel najnovšie oznámil Intel Optane pamäte pre stolné počítače. Intel Optane pamäť prinesie výrazne vyšší výkon a rýchlejšie načítanie časov naprieč širokou škálou skúseností. Intel tvrdí, že pamäť Intel Optane a 7. generácia Intel Core PC založených na procesoroch poskytujú celkový výkon systému rýchlejší až o 28%, so 14-krát rýchlejším výkonom úložného priestoru.

Niekoľkonásobne rýchlejšie spustenie aplikácií

Vzhľadom na rýchle ukladanie sa aplikácie ako Microsoft Outlook spustia až 6x rýchlejšie, prehliadač Chrome sa spustí až 5x rýchlejšie, hry sa spúšťajú až o 67% rýchlejšie, a úrovne zaťaženia až o 65% rýchlejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: newsroom.intel.com

Intel Optane pamäťový modul 16GB a 32GB pre stolné počítače bude pre zákazníkov k dispozícii od 24. apríla. Ak chcete používať Intel Optane pamäť, musíte mať jednu zo 130 matičných dosiek pripravených pre Intel Optane pamäte od výrobcov ako Asus, Gigabyte, MSI, ASRock a ďalších. Taktiež výrobcovia PC ako HP, Dell, Lenovo, Asus, Acer začnú dodávať ako spotrebiteľské, tak aj komerčné produkty vybavené pamäťou Intel Optane od druhého štvrťroku tohto roka.

Zdroj: Intel Newsroom

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre