IKEA prišla s celou sadou osvetlenia ovládanou pomocou smartfónu

Zdroj: engadget.com

Pre mnoho ľudí prvý vpád do sveta domácej automatizácie začína s osvetlením. Je na to dobrý dôvod: inteligentné žiarovky ľahko vojdú do existujúcich častí nábytku a možno ich ovládať len pomocou smartfónu, ktorý teraz aj tak takmer každý vlastní. Philips so svojou sadou Hue je asi najznámejší výrobca smart žiaroviek, ale to by sa mohlo čoskoro zmeniť vďaka IKEA.  Najväčší svetový reťazec s nábytokom teraz vo Veľkej Británii debutuje s vlastnou sadou inteligentného osvetlenia. Ako by sa dalo očakávať, ceny nie sú pre peňažeku až také zaťažujúce.

Zmeňte kancelárske nastavenie na párty osvetlenie

Kolekcia inteligentného osvetlenia sa skladá zo žiaroviek TRÅDFRI LED a diaľkového ovládania, gateway kitu, kitu so senzorom pohybu, tlmeného osvetlenia a výberu z LED svetelných panelov a dverí, ktoré možno zabudovať do skriniek v kuchyni či spálni. Na začiatok všetky nové žiarovky IKEA poskytujú iba rôzne odtiene bielej, takže zatiaľ nesnívajte o viac-farebnom nastavení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Hoci svetlá idú do predaja po prvýkrát vo Veľkej Británii, zákazníci v Európe boli schopní získať svoje diaľkovo ovládané sady od septembra minulého roka. Gateway kit je však novinkou na všetkých trhoch a umožňuje zákazníkom dokupovať nové žiarovky už od £9.

Zdroj: engadget.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre