Vyskúšajte si týchto 7 užitočných Android aplikácií pre Váš smartfón, ktoré sú slovenského pôvodu

Pozrite si 7 užitočných Android aplikácií pre Váš Android smartfón, za ktorými stoja slovenskí vývojári. Mnohé z nich využijete na dennej báze.

najlepsie slovenske Android aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk, Pixabay.com

Pravidelne Vám prinášame tipy na aplikácie, ktoré vo väčšine prípadoch sú od zahraničných vývojárov. A  práve preto sme sa rozhodli Vám priniesť nižšie zoznam 7 Android aplikácií od slovenských autorov, ktoré stoja za vyskúšanie. Mnohé z nich Vám vedia byť nápomocnými na dennej báze.

7 užitočných Android aplikácií od slovenských vývojárov

Éčka

Prvou aplikáciou, ktorá nám padla do oka je „Éčka“. Možno už asi tušíte, načo aplikácia slúži. Sumarizuje vysvetlenia k  jednotlivým „Éčkam“  tvoriace zloženie jednotlivým pochutín v  supermarketoch. Aplikácie je veľmi jednoduchou na použitie, pomocou ikonky vyhľadania môžete nájsť konkrétno „Éčko“, a zistiť o ňom dodatočné informácie, vrátane informácií o tom, či patrí do kategórie škodlivých alebo neškodných.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Slovenske Android aplikacie - ecka (1)
Zdroj: Vosveteit.sk
Éčka
Éčka
Developer: Michal Krajči
Price: Free+

Ahaaa

Ďalšia zaujímavá aplikácia, ktorá stojí za povšimnutie je Ahaaa. Jedná sa skutočne o  jednoduchú aplikáciu, ktorá síce nemá desiatky funkcionalít, ale svoj účel spĺňa skvelo. Predstavte si situáciu, kedy Vám niekto zavolá, na dačom sa dohodnete, ale neskôr na to zabudnete. Stalo sa Vám to už? Nám teda veľakrát… A  práve táto aplikácia slúži na to, aby ste si ku danému kontaktu napísali nejakú poznámku, následne si ju viete pozrieť v zozname aplikácie, a zároveň sa Vám zobrazí aj keď Vám bude daný kontakt volať  (pozn. redakcie: poznámky ku kontaktom si samozrejme môžete editovať, odstraňovať ich a podobne).

Najlepsie slovenske android aplikacie - ahaaa
Zdroj: Vosveteit.sk
Ahaaa
Ahaaa
Developer: Michal Krajči
Price: Free+

Cestovné poriadky

Ďalšia užitočná aplikácia, ktorej pôvod je zo Slovenska sú Cestovné poriadky. Aplikácia obsahuje širokú databázu spojov, a  to nie len mestských, ale aj prímestských, vrátane vlakov. Aplikácie dokáže dokonca párovať jednotlivé druhy informácií a zároveň sleduje online meškania spojov.

najlepsie slovenske aplikacie cestovny poriadok
Zdroj: Vosveteit.sk
Cestovné poriadky CP
Cestovné poriadky CP
Developer: CHAPS spol.s r.o.
Price: Free

Offero

Offero je aplikácia, ktorá združuje tisícky inzerátov naprieč celým Slovenskom. Ponúka veľmi jednoduché rozhranie a kategórie produktov, vďaka ktorému môžete medzi jednotlivými tovarmi lustrovať. Zároveň aj Vy, ak máte doma niečo nepotrebné, ale hodnotné, tak môžete pomocou aplikácie tovar predať.

najlepsie slovenske aplikacie - offero (2)
Zdroj: Vosveteit.sk
Offero - tvoj online bazár
Offero - tvoj online bazár

Slovenská pošta

Slovenská pošta je jednou z ďalších aplikácií, ktorá bezpochyby nájde využitie u mnohých z Vás. Rozhranie aplikácie je veľmi jednoduché a ponúka viac menej všetko čo od tohto druhu aplikácie by ste mohli očakávať – prehľad najbližších pôšt, vrátane otváracích hodín a služieb, ktoré konkrétna pobočka ponúka, prehľad Vašich zásielok, možnosť ich sledovania a podobne. Mimochodom, aplikácia je jednou z  najmladších slovenských aplikácií v obchode Google Play.

najlepsie slovenske aplikacie Slovenska posta
Zdroj: Vosveteit.sk
Slovenská pošta
Slovenská pošta
Developer: Slovenská pošta
Price: Free

Nájdi servis

Nuž, ďalšiu aplikáciu pevne veríme, že nebudete musieť nikdy použiť, ale keď sa Vám pokazí auto, tak je ju lepšie mať. Aplikácia Nájdi servis slúži na vyhľadanie najbližšie špecializovaného autoservisu vo Vašom okolí pre vybrané značky automobilov. V  súčasnosti síce aplikácie neponúka tak širokú databázu pre všetky značky, ale poskytuje ju aspoň pre tie najrozšírenejšie na slovenskom trhu.

najlepsie slovenske aplikacie pre android - Najdi servis
Zdroj: Vosveteit.sk
Nájdi servis
Nájdi servis
Developer: DarkSymphony
Price: To be announced

Odkaz pre starostu

Poslednú aplikáciu, ktorú by sme radi dali do pozornosti je Odkaz pre starostu. Jedná sa o veľmi jednoduchý spôsob ako poukázať na bežné nedostatky vo Vašom okolí. Napríklad na neporiadok, stromy ohrozujúce chodcov, rozbité chodníky a podobne. Pomocou aplikácie môžete vo svojej podstate poukázať na všetko čo spadá do veci verejných a do kompetencií obcí a miest. Následne Váš podnet bude smerovaný zodpovedným úradníkom vo Vašom meste či obci. Čerešničkou na torte je, že následne môžete sledovať stav v akom sa Váš podnet nachádza.

Najlepsie slovenske Android aplikacie - odkaz pre starostu
Zdroj: Vosveteit.sk
Odkaz pre starostu
Odkaz pre starostu
Developer: Inštitút SGI
Price: Free

Poznáte iné aplikácie, ktoré sú pôvodom zo Slovenska a stoja za spomenutie? Dajte nám ich nižšie vedieť. Určite o nich dáme neskôr vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre